×

Članica Btc City Ljubljana Zhiraf v Španiji do šestega mesta

Urša Pintar
​Foto: Btc City Ljubljana Zhiraf

V torek se je ženska ekipa Btc City Ljubljana Zhiraf v Baskiji pomerila na dirki prve kategorije, Durango-Durango. Zahtevna trasa, močan dež in World tour konkurenca je naredila dirko zelo težko. Na zaključnih vzponih sta v zredčeni skupini kolesark ostali Urša Pintar in Giada Borghesi. Italijanka je dirko zaključila na 6. mestu, Pintar je bila 27.

Dirko je dobila članica ekipe Ceratizit WNT, Francozinja Kerbaol Cedrine, ki je v cilj 113 km dolge dirke v finalnem sprintu prišla 4 sekunde pred rojakinjo Evito Muzic (FDJ-SUEZ) in pet sekund pred tretjeuvrščeno Thalito de Jong ( Loto Dstny).

BTC City Ljubljana Zhiraf
​​Foto: Btc City Ljubljana Zhiraf

Kolesarke so se pomerile na 113 km dolgi trasi z več uvodnimi krogi, leteči sprint jih je čakal na Alto de Miota, v zadnjih 30. kilometrih pa so se pomerile na vzponih Areitio (4,3 km pri 4,2 %), Alto de Goiuria (5 km pri 4,8 %) in nekoliko krajšem in strmejšem Alto de Goiuria (4,8 km pri 5,6 %), nato pa jih je čakal še spust proti cilju v Durangu. Tu se je za zmago pomerila ubežna trojica. Na dirko se je po daljši odsotnosti zaradi poškodbe vrnila Danka Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ - SUEZ), ki jo je končala na 19. mestu.

Na dirki so v ekipi Btc City Ljubljana Zhiraf nastopile še dve Slovenki, Hana Žumer zaradi prevelikega zaostanka dirke ni končala, Špela Colnar pa je zaradi padca odstopila.

Objavljeno: 15.05.2024

Vir/avtor: BTC City Ljubljana Zhiraf, Prijavim.se

Vir: BTC City Ljubljana Zhiraf, Prijavim.se