×

Jakob Omrzel tretji na dirki Tour de Pays du Vaud v Švici

Jakob Omrzel

Mladinska reprezentanca je pretekli teden nastopala na etapni dirki Tour de Pays du Vaud v Švici, ki šteje za Pokal Narodov. Z izvrstnim nastopom v kraljevski etapi je dirko na generalnem tretjem mestu zaključil Jakob Omrzel in postal prvi Slovenec z uvrstitvijo med prve tri na tej prestižni dirki.

Naša reprezentanca je v postavi Bor Berlak, Bor Ebner, Jure Medved, Gal Oblak, Jakob Omrzel in Jon Pritržnik v švicarsko pokrajino Vaud v bližini Lozane odpotovala v sredo, kjer je potekala naslednja v seriji dirk Pokala narodov za mladinske kategorije in kjer naši fantje branijo visoka mesta v skupni razvrstitvi.

Dirka se je začela z uvodnim, tehničnim 7 kilometrskim posamičnim kronometrom v deževnem vremenu, ki je podal prve nosilce majic in prinesel nekaj zaostanka našim kolesarjem. Z 28 sekundami zaostanka je na 26. mestu končal Omrzel, Ebner je zaostal 43 sekund, Pritržnik in Berlak minuto in sedem sekund, Medved in Oblak pa še dodatnih 15 oziroma 22 sekund. Zaostanki niso bili preveliki, saj je bila v soboto na sporedu kraljevska etapa s ciljnim 10 kilometrskim vzponom, kjer je bilo pričakovati večje zaostanke in spremembe na vrhu najboljših. V ravninskem delu etape so naši opravili zadane naloge in v začetek vzpona v dobro izhodišče pripeljali Omrzela, od katerega so pričakovali, da lahko najdlje ostane z najboljšimi. Razred zase je bil nato na ciljnem vzponu Francoz Paul Seixas, ki se je dveh zasledovalcev otresel za minuto in 23 sekund. Najdlje sta mu uspela slediti Španec Pericas in naš Omrzel, ki sta v zaključku obračunala za drugo mesto. Močnejši je bil Omrzel in dosegel 2. mesto v kraljevski etapi s ciljem na smučarskem središču Villars-sur-Ollon, kjer se letos konča tudi elitna dirka po Švici.

Mladinska reprezentanca

Vrhunska predstava, kjer so bili na vrhu le najboljši mladinci na svetu, je Omrzela pripeljala na 3. mesto v skupnem seštevku. Mesto na odru za zmagovalce je Jakob v zadnji etapi s pomočjo ekipe, ki je nevtralizirala nevaren pobeg šesterice kolesarjev, uspel zadržati in dosegel novega v vrsti vrhunskih uspehov v letošnji sezoni.

Dirko po pokrajini Vaud je Jakob pokomentiral z naslednjimi besedami:
»Dirka po Švici je bila ena izmed mojih večjih ciljev v sezoni. Po kraljevski etapi sem si uspel priboriti tretje meso v skupni razvrstitvi, katerega sem uspel ubraniti do konca. Zahvaljujem se svoji ekipi, ki je bila v zadnji etapi odlična in mi pomagala zadržati podium, katerega sem izredno vesel. V preostanku sezone želim dobro nastopiti na naslednjih etapnih dirkah in se dobro pripraviti za septembrsko svetovno prvenstvo«.

Fantje ne bodo dolgo doma, saj se že v sredo odpravljajo na naslednjo etapno dirko Pokala narodov v Nemčijo, kjer se bodo znova pomerili z svetovnimi vrstniki.

Objavljeno: 27.05.2024

Vir/avtor: Kolesarska zveza Slovenije

Vir: Kolesarska zveza Slovenije