×

Na vrhu UCI lestvice poleg Pogačarja tudi mlada Slovenka

POGI

Na lestvici Mednarodne kolesarske zveze (UCI) je po zmagi na Dirki po Italiji Tadej Pogačar utrdil vodstvo in občutno povečal prednost pred tekmeci, na prvo mesto v disciplini olimpijski kros pa se je med mladinkami zavihtela tudi Maruša Tereza Šerkezi.

17-letna mladinka letos razveseljuje z odličnimi predstavami na mednarodnih dirkah, izmed desetih dirk je bila premagana le na dveh, kjer je osvojila drugo in tretje mesto. V začetku meseca maja je v nezavidljivih razmerah v Romuniji osvojila tudi naslov mladinske evropske prvakinje tako v kratkem krosu kot tudi olimpijskem krosu. Šerkezi je na dirki svetovnega pokala v Novem Mestu na Morave s tretjim mestom in osvojenimi 60. točkami prehitela do sedaj vodilno Švicarko Laro  Liehner, ki je dirko na Češkem končala na 11. mestu. Pred njo ima s 480 točkami 16 točk prednosti.

Neulovljivo prednost na lestvici Mednarodne kolesarske zveze pa ima Tadej Pogačar. Na Dirki po Italiji je prejel dodatnih 2005 točk, s čimer je presegel 9 tisoč točk, sedaj jih ima 9663. Na drugem mestu je Jonas Vingegaard Hansen, ki okreva po padcu na Dirki po Baskiji in upa, da bo lahko branil zmago na Dirki po Franciji, a končne odločitve z vodstvom ekipe še ni sprejel. Danec za slovenskim šampionom zaostaja za 3.692,5 točk. Tretji je Nizozemec Mathieu van der Poel s 4640 točkami.