×

Članica ekipe BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo povečala prednost v francoskem pokalu

BTC

V francoski regiji Rona-Alpe se je ta vikend odvijala ena najtežjih kolesarskih dirk v ženskem koledarju, dirka prve kategorije, Alpes Grésivaudan Classic. V ekipi BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo sta bili najbolj uspešni Giada Borghesi na 6. in Urša Pintar na 17. mestu.

Dirka je bila dolga 113 km, kolesarke so morale premagati kar 3400 m višinske razlike in se v zaključku povzpeti na 1848 m visok prelaz Chamrousse. Na štartu je bila močna francoska zasedba s favoritinjo Evito Muzic, članico World Tour ekipe FDJ in francoska ekipa Cofidis Team. Članici ekipe BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo, Giadi Borghesi, se je uspelo pribiti do odličnega 6. mesta in tako povečati točke v francoskem pokalu, kjer je trenutno vodilna. Urša Pintar je zaključila dirko na 17. mestu. Najmočnejša je bila mlada Francozinja Marion Bunel pred Evito Muzic.

Ostale članice slovensko-italijanske ekipe so zasedle sledeča mesta:  Yana Myalitsina je bila 50., Špela Colnar 55., Yelizaveta Sklyarova 58. in Hanna Tserakh 61. Na dirki je bila tudi Nika Bobnar (WCC), ki jo je končala na 56. mestu.

Objavljeno: 04.06.2024