×

Državni prvaki med amaterji 2024

DP

V okviru 13. izvedbe Argonavtskega maratona je potekalo tudi amatersko državno prvenstvo na cesti. Razglasili so 14 novih državnih prvakov, kar nekaj je naslove državnih prvakov ubranilo.

DP

Državni prvaki so postali:

Amaterji: Miran Kovačič (Granfondo Slovenija)

Master A: Tadej Sedar (Pocinkovalnica Celje)

Master B: Mitja Mesarič (Tuš team)

Master C: Gregor Sikošek (Granfondo Slovenija)

DP

Na maratonu se je v tekmovalnem delu pomerilo 266 kolesark in kolesarjev, med katerimi je bil najhitrejši Miran Kovačič s časom 2,01:11, državni prvak v amaterski kategoriji. Sledila je večja skupina kolesarjev, ki se je pomerila v finalnem sprintu. Sicer se je dirka razplamtela na prvem klancu, kjer se je naredila večja selekcija. Med ženskami je bila absolutno najhitrejša Lina Čepak s časom 2,11:14, ki je v cilj prišla skupaj s klubsko kolegico Petro Pasar.

Zahtevna trasa dirke

Trasa dirke
Vir: organizator - Športno društvo Agonija

Za državne prvake so se pomerili na zahtevni 86 kilometrski trasi z 980 višinskimi metri. Štart in cilj sta bila na Vrhniki, trasa pa je bila speljana čez Borovnico, Podpeč, Brezovico in Polhograjske dolomite. Na Planini nad Horjulom je bila s 775m nad morjem najvišja točka maratona. Sledil je tehnično zahteven spust proti Suhem dolu, kasneje pa jih je čakal še dvokilometrski vzpon na Šentjošt in po spustu pot nazaj proti Vrhniki. Številni pa so se pomerili tudi na krajši, 63 km dolgi različici, ki prav tako ne skopari s prelepimi pogledi na okolico.