×

Urška Žigart na Giru dosegla najboljši slovenski rezultat v zgodovini

Urška Žigart

V nedeljo se je končala letošnja izvedba ženske Dirke po Italiji, ki jo je na 12. mestu končala Urška Žigart in za tri mesta presegla najboljši rezultat Polone Batagelj. Ta je držal kar devet let. Zmago je po 16. letih prinesla domov Elisa Longo Borghini (Lidl Trek) in razveselila italijanske navijače.

Boj za rožnato majico

V boju za skupno zmago je bilo napeto vse do zaključka zadnje, osme etape, saj je le minuta delila prvo in drugouvrščeno v skupnem seštevku. V zadnji etapi si je Elisa Longo Borgini, ki je rožnato nosila od prve etape, privozila 20 sekund prednosti pred Belgijko Lotte Kopecky (SD Worx Protime) in zasluženo postala nova junakinja Gira. V cilj je prišla tik za tremi ubežnicami. Osvojila je 46. karierno zmago, a prvič skupno na tritedenski dirki.

Urško Žigart opazili tudi organizatorji

Urška Žigart (Liv AlUla Jayco) je kljub zadolžitvam, ki jih je imela v sobotni kraljevski etapi, ki jo je veliko časa preživela na čelu dirke, zasedla 12. mesto v etapi. Tega ni spregledal niti organizator dirke RCS Sport.

V zadnji etapi je slovenska državna prvakinja dosegla 24. mesto in obdržala skupno 12. mesto. To je njena najboljša uvrstitev na tritedenskih dirkah. Kapetanka avstralske ekipe Mavi Garcia je sicer zasedla končno 9. mesto, ekipa pa se je veselila tudi naziva najboljše ekipe na letošnji izvedbi.

Objavljeno: 14.07.2024