My applications (0)
×

Spar Swiss Epic: Po tretji etapi Peter in Marin še vedno druga

Swiss Epic

Etapna dirka Swiss Epic se je prevesila v drugo polovico. Po včerajšnji kraljevski etapi je bila današnja krajša, hitrejša, a prav tako razgibana.

Do konca etapne dirke po Švici sta še dve etapi. Današnja tretja je bila krožna s startom in ciljem v Davosu. Vmes je bilo potrebno premagati 64 kilometrov in 2100 višinskih metrov vzponov. Najvišji vrh etape je bil Alp Drusatscha na 1770 metrih nad morjem, vsi slovenski predstavniki pa so varno "pribrcali" skozi cilj.

Swiss Epic, tretje dejanje

V moški elitni kategoriji skozi celotno etapo boj vodilnih trojic. Etapo sta dobila Italijana Lorenzo Samparis in Nicolas Samparisi (KTM Alchemist Brenta Brakes). Njun čas v cilju je znašal 2 uri, 51 minut in 23 sekund. Od prvih zasledovalcev, Švicarjev Ursina Spesche in Simona Walterja (Mondraker Walter MTB – KA Boom Krapf), sta bila hitrejša za 20 sekund. Tretje mesto sta zasedla Švicarja Gian Schmid in Lukas Flückiger (BiXS Performance 2), zaostala sta minuto in 2 sekundi.

Med ženskami zmagovalki etapne dirke po Andori, Kolumbijka Monica Calderon in Nizozemka Tessa Kortekaas (Cannondale ISB Sport), tudi v Švici nimata prave konkurence. Po 3 urah, 35 minutah in 23 sekundah sta najbližji konkurentki prehiteli za skoraj 7 minut.

Swiss Epic in kategorija grand masters

Norvežana Thomas Morgan Knutsen in Odd Snerthammer (Team Helsekameratene) sta še enkrat ugnala vso konkurenco v kategoriji, kjer tekmujejo kolesarji, starejši od petdeset in mlajši od šestdeset let. Peter Vesel in Marin Deković (Team Visit Kvarner) sta po 3 urah, 47 minutah in 8 sekundah dirkanja za zmagovalcema zaostala 10 minut in 53 sekund ter osvojila drugo mesto. Tretje mesto je pripadlo Nizozemcema Jeroenu Klerkxu in Onnu Baacku (MTBArnhem). V skupnem seštevku sta Norvežana še povečala prednost in pred Petrom in Marinom vodita za 37 minut in 39 sekund. V kategoriji grand master je danes startalo 25 parov.

Swiss Epic, great grand masterji in amaterji

Pri amaterjih je dvojec GaMa Team (Martin Mlakar in Gašper Koprivec) za etapo potreboval 4 ure, 6 minut in 25 sekund ter osvojil 17. mesto v kategoriji, kar je mesto bolje kot na včerajšnji etapi. V skupnem seštevku sta Mlakar in Koprivec v konkurenci 64 dvojic na 18. mestu. Med amaterji imamo še enega tekmovalca, to je Miha Deu, ki je moči združil s Švicarjem Marcelom Rindererjem. Vozita pod imenom SPAR Pizol Racers. Današnjo etapo sta končala s časom 4 ur, 24 minut in 9 sekund ter zasedla 32. mesto. Skupno sta uvrščena na 27. mesto.

V najstarejši kategoriji sta Aleš Boben in Roman Žnidaršič (Trbowle Trails – Ciovita) po petih urah "borbanja" prišla v cilj kot peta in tudi v skupnem seštevku med devetimi pari zasedata peto mesto.

Izjavi podata Martin in Marin

Martin Mlakar, polovica dvojca GaMa Team: "Super traili. Ravno prav tehnični. Ravno prav mokri, da ni presuho. Izjemni razgledi. Še pridemo!"

Marin Deković, letošnji partner Vesela na etapnih dirkah: "Danes je bilo boljše kot včeraj. Odlična etapa, samo gor in dol, gor in dol. Kratki vzponi in odlične enoslednice. Res sem užival."

Vsi vrstni redi na epic-series.com.

Video vrhunci druge etape

Četrta etapa Swiss Epic ne bo nič kaj lahka

Iz Davosa v Chur oziroma skoraj pred prag domovanja najboljšega gorskega kolesarja vseh časov Nina Schurterja. Med Davosom in Churom bo potrebno premagati 64 kilometrov. Vzponov se bo nabralo za 2350 višincev, spustov pa bo kar 1000 višinskih metrov več. Najvišja točka etape bo že po desetih kilometrih, ko se bodo tekmovalci povzpeli na 2352 metrov visoki Strelapass.