×

Na mladinskem svetovnem prvenstvu na velodromu Nejc Peterlin do brona

Nejc PeterlinFoto: Josip Radaković

Vid Murn in Nejc Peterlin sta se v spremstvu trenerja Josipa Radakovića na Kitajskem udeležila Mladinskega svetovnega prvenstva na velodromu, kjer je Nejc Peterlin v disciplini Scratch že na prvi »slovenski« dan osvojil bronasto medaljo.

Mladinsko svetovno prvenstvo do nedelje, ko bo zaključna prireditev, poteka na Kitajskem, v mestu Luoyang. N njem tekmujejo kolesarji iz 47 držav. Po dnevu priprave je z osvojeno medaljo razveselil član Adrie Mobil Nejc Peterlin.

S tem se nadaljuje bera medalj na velikih tekmovanjih, ki jih v zadnjem času slovenski mladinski kolesarji redno osvajajo. V preteklih dveh letih je za to skrbel Žak Eržen, danes pa je Nejc še dopolnil to zbirko, kar nakazuje na dobro delo in vlaganje v panogo v zadnjem času. Znova se je pokazalo, da je novomeški velodrom velika pridobitev za slovensko kolesarstvo.

Nejc je že nekajkrat dokazal, da se na velodromu lahko kosa z najboljšimi kolesarji sveta in s to mislijo je šel tudi na današnjo dirko.

»Danes sem želel dirkati zelo napadalno in aktivno in pokazati, da se lahko kosam z najboljšimi na svetu. Z nastopom sem zelo zadovoljen, konec je bil malce kaotičen, saj smo zaradi padca in nevtralizacije odpeljali dodatnih 10 krogov. Želel sem si vse do zlate medalje, a sem zelo zadovoljen tudi s tretjim mestom

V disciplini Scratch, dirki na končni cilj, dolgi 10 km oz. 40 krogov, sta bila od njega močnejša le Francoz Lucas Menanteau, ki je osvojil zlato in Avstrijec Heimo Fugger, ki je osvojil srebrno medaljo. Povprečna hitrost na velodromu je bila 55 km/h.

Objavljeno: 22.08.2024

Vir/avtor: Prijavim.se, Kolesarska zveza Slovenije

Vir: Prijavim.se, Kolesarska zveza Slovenije