×

Tretjo etapo dirke po Dubaju dobil Degenkolb

Dubai Tour

Tretjo etapo kolesarske dirke po Dubaju je dobil Nemec John Degenkolb, moštveni kolega Luke Mezgeca pri ekipi Giant Alepcin, ki je svojo moč pokazal v ciljnem sprintu. Ta ni bil povsem ravninski, v zadnjem kilometru je bilo treba do ciljne črte nekoliko navkreber, tu pa se je izkazal Degenkolb. Od Slovencev je bil tokrat najboljši Grega Bole (CCC Sprandi), osvojil je sedmo mesto, v skupnem seštevku pa pred petkovo zadnjo etapo napredoval na šesto mesto.

Giant Alpecin je bil povsem v ospredju v zadnjih kilometrih in narekoval ritem, Degenkolb pa je napad sprožil kakšnih 300 metrov pred ciljem. Skušal mu je slediti Španec Alejandro Valverde, a je imel premalo moči, tretji pa je bil še en član ekipe Movistar Španec Juan Jose Lobato.

Omeniti velja, da je bil Luka Pibernik med peterico ubežnikov, ki si je nabrala skoraj 10-minutno prednost, član ekipe Lampre - Merida pa je najdlje vztrajal, družbo kot zadnji ubežnik mu je delal še Alessandro Bazzana.

"Zadnji vzpon sem želel biti v ospredju in uspelo mi je. Čakal sem s sprintom do zadnjih 200 metrov, prišel sem do sedmega mesta, s katerim sem zelo zadovoljen. Na koncu smo kot ekipa imeli nekaj težav, saj je Maciej Paterski predrl zračnico in ostal sem sam. Skozi etapo je ekipa delovala odlično, vsem se moram zahvaliti za pomoč," je za spletno stran ekipe povedal Bole, ki si v soboto, na zadnji etapi dirke po Dubaju, želi zadržati visoko mesto v skupni razvrstitvi.

Simon Špilak (Katjuša) je v tretji etapi osvojil 33. mesto, za zmagovalcem Degenkolbom je zaostal 31 sekund, Janez Brajkovič (UnitedHealthcare) je bil 38. s 43 sekundami zaostanka, Luka Mezgec je kolegom iz ekipe Degenkolbom zaostal eno minuto in 10 sekund, kar je zanj pomenilo 43. mesto, Jan Polanc (Lampre) je končal na 69. mestu in je ciljno črto prečkal pet minut in 43 sekund za Nemcem, Luka Pibernik (Lampre) pa je z zaostankom 8 minut in 38 sekund končal na 96. mestu.

Degenkolb je z etapno zmago prevzel tudi skupno vodstvo. Pred Britancem Markom Cavendishem (Etixx - Quick-Step) ima štiri sekunde prednosti, Valverde na tretjem mestu zaostaja še dve sekundi več. Bole je znova odlično nastopil, tretjo etapo končal na sedmem mestu, v skupnem seštevku pa je napredoval na sedmega; za vodilnim zaostaja 12 sekund. Špilak je 32., Brajkovič 36., Mezgec 40., Jan Polanc 59., Pibernik pa 78.

Objavljeno: 06.02.2015