Želim, da me Prijavim.se obvešča o aktualnih novicah.

×

San Daniele: Dva dni po svetovnem prvenstvu Primožič že na dirki v Italiji

Jaka Primožič

87. izvedba dirke Coppa Città di San Daniele se je končala z zmago 19-letnega Norvežana Jorgena Nordhagna, člana razvojne ekipe Visma | Lease a Bike. Na dirki so nastopili tudi Slovenci, poleg najboljšega Jake Primožiča še člani ekip Sava Kranj in KK Ribno Alpine Resort Bled.

San Daniele

Na 160 km dolgi dirki Coppa Città di San Daniele v bližini Vidma se je pomerilo 156 kolesarjev iz 28 ekip. Dirka se je začela zelo hitro in pobeg je uspel skupini 24. kolesarjev, v kateri je bil tudi Jaka Primožič (Hrinkow Advarics). Škofjeločan, ki je bil še v nedeljo del sanjske ekipe, ki je v Zürichu pomagala Tadeju Pogačarju obleči mavrično majico, je kljub težkim nogam postavil najboljši slovenski rezultat.

»Ne vem, kako bo, saj občutim še nekaj utrujenosti po svetovnem prvenstvu,« je povedal pred dirko. »Na dirki smo bili z ekipo že lani, tudi letos se bomo potrudili po najboljših močeh,« je še dodal v lanski in letošnji zmagovalec avstrijskega pokala.

Ubežna skupina je bila pod diktirko kasnejšega zmagovalca Nordhagna, ki je dvignil tempo glavnine, sicer ujeta, Norvežan pa je ciljno črto prevozil minuto in 33 sekund pred ekipnim kolegom Mennom Huisingom in tretjeuvrščenim Alessandrom Borgom (CTF Victorious) ter se letos veselil že pete zmage.

KK Bled
​Foto: Lawrence Cozzutto

Primožič je osvojil 29. mesto, dirko pa so zaključili še Jaka Marolt na 63., Teo Pečnik (oba Sava Kranj) na 68. in Matej Drinovec (KK Ribno Alpine Resort Bled) na 75. mestu.

Objavljeno: 01.10.2024