Želim, da me Prijavim.se obvešča o aktualnih novicah.

×

Z VN Avtomojster se je končala sezona cestnih dirk

VN Avtomojster

Velika nagrada Avtomojster je že tradicionalno zaključna dirka letošnje sezone za kategorije dečkov, deklic in mlajših ter starejših mladink in mladincev, majice pa so podelili tudi najboljšim v Pogi pokalu. Zmago med starejšimi mladinci je osvojil Tine Jenko (Pogi Team UAE Generali), med članicami pa je nastopila le Hana Žumer (BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo).

Hana Žumer

Zaključna pokalna dirka v cestni vožnji je v organizaciji Pogi teama tradicionalno potekala v Podsmreki v nekoliko hladnejšem vremenu, kot se za konec sezone spodobi, pa je za podelitev posijalo tudi sonce.

Dečki C in deklice A, B in C so prevozili pet krogov dolžine 15,5 km, dečki A in B pa so se pomerili na devetih krogih skupne dolžine 27,9 km. Kasneje so skupaj štartali mlajše in starejše mladinke in članice na 12. krogih dolžine 37,2 km, kot zadnji pa so se na progo podali še mlajši in starejši mladinci in se pomerili na 18. krogih dolžine 55,8 km. Nekaj kolesarjev si bo letošnji zaključek zapomnilo po padcu in odrgninah, večina pa je dirko končala dobre volje in s smelimi načrti pred prihodnjo sezono.

Prvi trije po kategorijah

V kategoriji STAREJŠI MLADINCI (MJ) je zmagal Tine Jenko (Pogi Team UAE Generali), drugi je bil Nejc Peterlin (KK ADRIA MOBIL) in tretji Jon Pritržnik (Lotus Team).
V kategoriji MLAJŠI MLADINCI (U17) je bil najhitrejši Maj Bohak (PERUTNINA PTUJ), drugo mesto je osvojil Rok Bajželj (SAVA KRANJ CYCLING) ter tretje Miha Otoničar (Pogi Team UAE Generali).

V kategoriji DEČKI A (U15/2) je zmagal Urban Hvastija (Pogi Team UAE Generali), drugi je bil Žan Lišter (mebloJOGI MLINOTEST PRO-concrete) in tretji Tadej Dogša (Pogi Team UAE Generali).

V kategoriji DEČKI B (U15/1) je prvo mesto osvojil Tim Olenik (mebloJOGI MLINOTEST PRO-concrete), drugi je bil Alvise Kanda-diwidi (RC KAC) in tretji Tai Čebular Kidrič (KK ADRIA MOBIL).

V kategoriji DEČKI C (U13) je bil najhitrejši Nik Pust (KK ADRIA MOBIL), drugo mesto je osvojil Primož Prodan (KD Knežjega mesta Celje) ter tretje Tine Marinič (KK PANTAL).

V kategoriji ČLANICE (WE) je prvo mesto osvojila Hana Žumer (BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo).

V kategoriji STAREJŠE MLADINKE (WJ) je prvo mesto osvojila Sophie Walcher (BTC City LJUBLJANA SCOTT), druga je bila Dominika Štrukelj (mebloJOGI MLINOTEST PRO-concrete) in tretja Anet Trakonja (mebloJOGI MLINOTEST PRO-concrete).

V kategoriji MLAJŠE MLADINKE (WU17) je prvo mesto osvojila Lara Mehle (KK ADRIA MOBIL), druga je bila Eva Terpin (Rajd Ljubljana) in tretja Renée Exenberger (RC Arbö Tom Tailor RBK Wörgl).

V kategoriji DEKLICE A (WU15/2) je bila najhitrejša Kaja Adam (PERUTNINA PTUJ), druga je bila Maša Žalig (KK TROPOVCI) in tretja Neža Rezelj (KK ADRIA MOBIL).

V kategoriji DEKLICE C (WU13) je bila najhitrejša Manja Žalig (KK TROPOVCI), druga je bila Julija Slapšak (KD Knežjega mesta Celje) in tretja Lara Hajnrihar (SAVA KRANJ CYCLING).