Želim, da me Prijavim.se obvešča o aktualnih novicah.

×

Tre Valli Varesine: Pogačar ostal brez boja za zmago

Pogi

Tadej Pogačar je nastopil na drugi dirki v dresu svetovnega prvaka, pri čemer je na Dirki po Emiliji osvojil zmago. A vreme kolesarjem ni bilo naklonjeno, dirka je bila 109 km pred ciljem prekinjena in kasneje odpovedana.

Kolesarska sezona se bliža koncu, a je trenutno v Italiji zelo živahno. Po nedeljski dirki Coppa Agostini in ponedeljkovi Coppa Bernocchi, kjer je nastopil Primož Roglič, a dirke ni končal, je bila pred kolesarskim spomenikom po Lombardiji na sporedu še enodnevna italijanska klasika po treh dolinah Vareseja. Letošnja izvedba dirke je bila zaradi močnega dežja najprej skrajšana za 32 kilometrov oziroma dva kroga, pričela pa se je z 20 minutno zamudo, zaradi vse slabših vremenskih razmer pa je bila nato odpovedana.

Trasa od Busto Arsizia do Vareseja je znašala 168,3 kilometra, glavnemu favoritu Tadeju Pogačarju (UAE Emirates) pa bi dirka služila kot zadnja priprava na sobotno dirko padajočega listja. Tre Valli Varesine je sicer dobil dve leti nazaj. Med kolesarji, ki so bili v ožjem izboru za stopničke, so bili še Belgijec Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step), ki pa je pred začetkom dirka potožil, da je utrujen in komaj čaka zaslužen počitek. Visoko so kotirali tudi Britanec Tom Pidcock (Ineos Grenadiers), domačin Davide Piganzoli (Polti Kometa), Španec Enric Mas (Movistar),  in Francoz Romain Bardet (DSM-firmenich PostNL). Pred dirko je nastop odpovedal zmagovalec iz leta 2019, Primož Roglič (Red Bull Bora hansgrohe). A tudi njegova ekipa je prišla na dirko z močno postavo, ki so jo sestavljali Roger Adrià, Aleksandr Vlasov, Jai Hindley, Daniel Felipe Martínez, Sergio Higuita in Florian Lipowitz.

Članice nastopile v močnem nalivu

Pred moško dirko so prav tako v nezavidljivih pogojih nastopile članice, med katerimi je zmagala Francozinja Cedrine Kerbaol (Ceratizit-WNT). Na dirki je nastopila tudi Urška Žigart (Liv AlUla Jayco), ki jo je končala na 31. mestu.

Objavljeno: 08.10.2024