Najnovejše novice

Želim, da me Prijavim.se obvešča o aktualnih novicah.

×

Še ena mojstrovina Tadeja Pogačarja: Nepremagljiv tudi na dirki padajočega listja

Pogi

Napadalna vožnja Tadeja Pogačarja, ki jo vidimo na vsaki dirki, je začinila tudi zadnji kolesarski spomenik sezone, Dirko po Lombardiji. Napadel je 48 kilometrov pred ciljem in si kmalu privozil minuto prednosti pred zasledovalci. V lov se je podal Remco Evenepoel, ki pa se je moral zadovoljiti z drugim mestom. Pogačar je ponovno pokoril vso konkurenco in se v cilju veselil četrte zaporedne zmage na Dirki po Lombardiji. To je do sedaj uspelo v letih 1946 do 1949 le Italijanu Faustu Coppiju, ki je sicer na dirki zmagal petkrat, po številu zmag se pa je izenačil še z Italijanom Alfredom Bindo. Letos je osvojil 25. zmago in 88. v profesionalni karieri.

Pogi

Evenepoel je v cilj prišel 3 minute in 16 sekund za Pogačarjem. Razburlijv je bil tudi boj za tretje mesto, ki ga je dobil Italijan Giulio Ciccone (Lidl - Trek).

Pogačar je prvič nastopil povsem v belem, saj se je na startu poleg bele majice svetovnega prvaka z značilno mavrično oznako, pojavil tudi v belih hlačah in čevljih, poslikanih z mavrico.

Medtem, ko je Primož Roglič nekaj dni pred dirko oznanil konec sezone, na dirki prav tako ni bilo Jana Tratnika, ki je zbolel. Nastopil pa je Matej Mohorič, ki je bil v začetku dirke del ubežne skupine.

Olimpijski prvak v lovu za svetovnim prvakom:

Dirka je bila dolga 252 kilometrov od Bergama do Come s skoraj pet tisoč višinskimi metri. Trasa je bila sicer nekoliko spremenjena, saj so pokrajino zaznamovale poplave, ki so sprožile nekaj plazov. Zato so iz trase odvzeli prvi vzpon Passo di Ganda in ga nadomestili z 10 km dolgem vzponu v Selvinu s povprečnim naklonom 5,5, odstotka.

Dirka po Lombardiji 2024
​Vir: Organizator

V prvem delu dirke so se povzpeli na Forcellino di Bianzano (6,3 km pri 5,1 %), Selvino, Colle di Berbenno (4,5 km pri 6,2%) in Valpiana (10 km pri 6%), po ravninskem delu pa so se podali na ne preveč zahteven vzpon Maddono del Ghisallo. Sledil je tehničen spust, v zaključku pa jih je čakal vzpon na Colma di Sormano, dolg 12,9 kilometra s 6,4-odstotnim povprečnim naklonom.