Želim, da me Prijavim.se obvešča o aktualnih novicah.

×

Tragedija na evropskem prvenstvu na makadamu, umrl amaterski kolesar

Evropsko gralev prvenstvo

Po svetovnem prvenstvu na cestni dirki v Zürichu, kjer je med mladinkami dan po padcu preminula 18-letna Švicarka Muriel Furrer, tragična novica tokrat prihaja iz mesta Asiago v Benečiji, kjer je potekalo gravel evropsko prvenstvo. Zaradi srčne kapi je umrl italijanski kolesar, zato so dirko prekinili. Končana je le elitna izvedba, kjer sta slavila gorska kolesarja, Švicarka Sina Frei in Čeh Martin Stošek.

Nesreča na evropskem prvenstvu na makadamu je ustavila dirko amaterskih kategorij, saj italijanskega kolesarja, ki je tekmoval v veteranski kategoriji od 65 do 69 let, zdravniška ekipa ni uspela rešiti. Dirko so najprej prekinili, kasneje pa jo vseeno izvedli in dobili nove evropske prvake.

Trasa dirke in zmagovalci elite kategorij

Krog dirke je predstavljal 51 kilometrov, sestavljalo ga je 70 odstotkov makadama in 30 odstotkov asfaltnih cest s štirimi vzponi, kar je na krog predstavljajo 800 m višinskih metrov. Ženske v elite kategoriji so prevozile dva kroga, moški elite pa tri.

Med ženskami je bila najhitrejša Švicarka Sina Frei (Specialized Factory Racing), ki je osvojila solo zmago. V boju za drugo mesto je bila hitrejša Italijanka Silvia Persico (UAE Team ADQ) pred rojakinjo Alico Mario Arzuffi (Ceratizit - WNT Pro Cycling).

Med elite moškimi je zmagal 30-letni gorski kolesar Čeh Martin Stošek (Canyon Sidi MTB), ki je nedavno končal na drugem mestu v svetovnem pokalu v maratonu MTB v Lake Placidu. Na svetovnem prvenstvu v maratonu je bil v letošnji sezoni šesti, na evropskem pa peti. Srebro je osvojil Anglež Toby Perry (Ridley Factory) in bron Belgijec Jenno Berckmoes (Loto Dstny).

Izmed Slovencev je bil med veterani v kategoriji od 50 do 54 let na startni listi le Uroš Prevc, ki je dirko zaključil na 19. mestu v kategoriji.