Želim, da me Prijavim.se obvešča o aktualnih novicah.

×

Odličen nastop Save Kranj na Dirki po Srbiji: Marolt drugi, Žumer tretji

Zmagovalci Dirke po Srbiji

V nedeljo se je končala Dirka po Srbiji, ki so jo z odličnimi rezultati končali člani ekipe Sava Kranj Cycling. 19-letni Jaka Marolt je bil skupno drugi in oblekel majico najboljšega mladega kolesarja, Matic Žumer pa je osvojil skupno tretje mesto in v zadnji etapi ubranil modro majico in naslov najboljšega sprinterja.

Zmagovalec dirke je postal Nizozemec Quinten Veling (Wielerploeg Groot Amsterdam), ki je prvo etapo končal dve minuti in pol pred prvim zasledovalcem, Jakom Maroltom, v sobotni etapi do Zrenjanina pa je etapo končal na čelu glavne skupine. S tem in varno vožnjo v zadnji etapi si je zagotovil zmago v skupnem seštevkom na dirki.

Matic Žumer

Matic Žumer, ki v prihodnjem letu odhaja v ekipo Adria Mobil, je bil v drugi etapi del ubežne skupine, kjer je osvojil vse tri leteče cilje in se povzpel na četrto mesto v skupnem seštevku. V zadnji etapi je pridobil še dve sekundi, kar je bilo dovolj za skupno tretje mesto. Poleg tega je tudi v zadnji etapi oblekel modro majico najboljšega sprinterja.

Jaka Marolt

Belo majico je že prvi dan oblekel Jaka Marolt, sicer pa jo je že tretje leto zapored osvojil kolesar Sava Kranj Cycling. Leta 2021 jo je oblekel Luka Ziherl, leto kasneje Jaka Vovk, leta 2023 pa je bila dirka odpovedana.

Ostali člani kranjske ekipe: Grega Podlesnik je osvojil 15. mesto, Marcel Gladek 28., Teo Pečnik 34. in Maj Flajs 56.

Na dirki so se pod vodstvom nekdanjega zmagovalca dirke iz leta 2007 Mateja Stareta pomerili tudi štirje člani ekipe KK Ribno Alpine Resort Bled. Končala sta jo Timotej Bavec na skupno 20. mestu in Matej Drinovec na 22. V dresu srbskega kluba Ferei - CCN Metalac pa sta se pomerila Gregor Matija Černe, ki je bil 33. in Vid Jeromel z 42. mestom.

Objavljeno: 13.10.2024