Želim, da me Prijavim.se obvešča o aktualnih novicah.

×

Matej Mohorič tretji na Japonskem

Matej Mohorič

Matej Mohorič (Bahrain-Victorious) se je v nedeljo pomeril na dirki serije 1.Pro v Utsonomiyi na Japonskem in osvojil tretje mesto. Zmage se je veselil Američan Neilson Powless, drugo mesto je osvojil Belgijec Ilan Van Wilder.

Tradicionalno se kar nekaj slovenskih kolesarjev v zaključku sezone meri tudi na dirkah na Kitajskem in Japonskem. Matevž Govekar je zmagal na dirki svetovne serije na Kitajskem, na Japonskem pa sta poleg Mohoriča dirkala tudi Mihael Štajnar in Dan Andrej Tomšič (oba Ljubljana Gusto Santic).

Na 144,2 km dolgi Dirki po Utsonomiyu, ki šteje za japonski pokal, so kolesarji prevozili 14 krogov s po 185 m višinske razlike, vsak krog pa je selekcijo naredil vzpon na goro Kogashi. Mohorič je bil del ubežne peterice, ki se je v zaključku pomerila za zmago. V cilj so prišli 4 minute in 16 sekund pred prvim zasledovalcem, najmočnejši pa je bil Neilson Powless (EF Education-EasyPost). Drugi je bil Van Wilder (Soudal Quick-Step), Mohorič je osvojil tretje mesto.

»Počutil sem se zelo dobro. Od samega začetka je bila super težka dirka z veliko napadi in zelo agresivnim dirkanjem, brez trenutka počitka, še posebej, ker je bila dirka razmeroma kratka. Ko je Woods pospešil v zadnji tretjini dirke, nas je v ospredju ostalo le pet.  V zadnjih dveh kilometrih je bilo veliko napadov, v zaključku pa smo se pomerili v sprintu, a mi je zmanjkalo malo hitrosti. Powless se je izkazal za najmočnejšega in zasluženo zmagal. Kljub temu sem zadovoljen s svojim nastopom. Sezona je zdaj končana, vendar lahko ta dober rezultat prenesem izven sezone in se dobro pripravim na leto 2025,« je za spletno stran ekipe povedal Mohorič.

Slovenska ekipa Ljubljana Gusto Santic se je s Kitajske prav tako preselila na Japonsko, a Mihael Štajnar in Dan Andrej Tomšič, ki sta edina slovenska predstavnika v ekipi, dirke nista končala.

Ekipa BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo dirkala na Kitajskem

Na enodnevni dirki svetovne serije po Guangxiju je nastopila tudi ekipa BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo. Zmagala je Španka Sandra Alonso (CERATIZIT-WNT Pro Cycling), Urša Pintar je bila 12. (+2:47), Špela Colnar pa 62. (+9:04).

Objavljeno: 21.10.2024