Ich möchte, dass das Prijavim.se mich über aktuelle Neuigkeiten informiert.

Meine Anwendungen (0)
×

Državna prvaka v pumptracku Nejc Heric in Tamara Homar

V Šempetru pri Gorici smo v moški članski konkurenci na četrtem državnem prvenstvu dobili še četrtega državnega prvaka. Med članicami je tudi tretje leto zapored, tokrat žal brez konkurence, osvojila naslov Tamara Homar. Na finalni dirki za pokal Pumpaj Slovenija – Telekom Slovenije pa je zmagal Luka Barut.

Pumpanju zaradi slabega vremena ni bila naklonjena že druga sobota zapored, zato je bila na nedeljo prestavljena tudi dirka za državno prvenstvo in finale državnega pokala Pumpaj Slovenija – Telekom Slovenija. To ni motilo nikogar. V nedeljo je dirka v organizaciji Kolesarskega društva Deš fleš potekala v sončnem in toplem vremenu, kar je privabilo ob poligon in v dirt park tudi navdušence iz lokalnega okolja. Dirkalo je tudi nekaj še neznanih tekmovalcev, nekateri tudi s spodbudnimi rezultati.

pump track šempeter

Vsaj 16 sekund pumpanja tudi za najhitrejše

Prenovljeni pumptrack v Šempetru pri Gorici se je izkazal za zelo zahtevnega. Na slovenskih pokalnih dirkah smo vajeni okoli deset sekund dolgih voženj, tokrat pa so se le najhitrejši spustili pod mejo 17 sekund. Tudi sicer so zavoji skrivali svoje pasti, žal je bilo tudi nekaj padcev. A vsekakor je bil poligon idealen za izvedbo najpomembnejše dirke v sezoni.

Tokrat smo po enotnih kvalifikacijah videli vožnje na izpadanje v dveh delih. Najprej so se za državno prvenstvo pomerili tekmovalci s tekmovalnimi licencami. V drugem delu so za serijo Pumpaj Slovenija – Telekom Slovenije nastopili tudi tisti z enodnevnimi licencami. Dve dirki v enem, torej.

Novi državni prvak

nejc heric
Nejc Heric

V kategoriji 17+ je na dirki za državno prvenstvo v polfinalu Nejc Heric (Bikehanic-Lumar), najhitrejši že v kvalifikacijah, v polfinalu izločil Jana Modrijana (ŠKD Super potencial). V drugem polfinalu je Luka Barut (KK Črn trn) izločil državnega prvaka Gaja Gorzo (KK TBP Lenart), prvaka izpred dveh let. V malem finalu se Gorza ni pustil presenetiti in je v boju za bron premagal Modrijana. V velikem finalu je Heric 26 stotink sekunde premagal Baruta, prvaka iz leta 2021, in si prislužil zlato.

tamara homar
Tamara Homar

Žal je imela malo dela Tamara Homar (ŠKD Super potencial), edina članica na tekmovanju, ki je tako morala le varno prevoziti kvalifikacije in še eno vožnjo.

Štrubelj drugi zapored med mlajšimi mladinci

Jan Manfredo (KK Zagorska dolina), ki je dosegal vrhunske čase absolutno na vseh letošnjih dirkah, je bil tokrat v kvalifikacijah mlajših mladincev šele tretji. V polfinalu ga je z razliko 11 stotink izločil Loris Tabaj (Kamplc Racing Team). V drugem polfinalu je Izak Štrubelj (Bikehanic Lumar) izločil Paca Ruija Samso (Rajd Ljubljana).

izak štrubelj
Izak Štrubelj

V malem finalu je Samsa prehitel Manfreda, ki je tako ostal celo brez kolajne, srebro je osvojil Tabaj, zlato pa Štrubelj. Prihodnje leto se Izak seli med mladince, v pumptracku pa bo že nastopal v članski kategoriji 17+.

Najhitrejši med vsemi štirinajstletnik

Med dečki pod 15 let ni nobenega presenečenja dopustil Tine Dovžak (KK Črn trn). V velikem finalu je štirinajstletnik dosegel najboljši čas dneva absolutno in s 16,09 za skoraj 1,4 sekunde ugnal moštvenega kolega Matijo Krečiča. Tudi na tretjo stopničko je stopil pripadnik KK Črn trn: Rene Rebek je v malem finalu prehitel Gabra Kuharja (Rajd Ljubljana).

tine dovžak
Tine Dovžak

Med dečki pod 13 let je Maj Nanut (Rajd Ljubljana) v finalu premagal ekipnega kolega Oskarja Leva Dovča. Tretji je bil Jaka Korošec (ŠKTD Apače-Mlinarji). Med deklicami pod 13 let je zmagala Neja Heric (Rajd Ljubljana) prej Lijo Leber (ŠD Sveti Jurij) in Evo Pavšič Prezelj (ŠKD Super potencial).

Dirko veteranske kategorije 35+ je zaznamoval padec Tilna Franka (BSX Racing Team Maribor), ki ni potem dirkal niti na pokalnem tekmovanju. V veliki finale je tako napredoval Igor Višković (MTB klub Boshk). Tam se je še kako izkazal, za dve stotinki prehitel Maria Markotića (KK Zagorska dolina) in oblekel modro majico državnega prvaka. Tretji je bil Peter Dovžak (KK Črn trn).

Vrstni redi državnega prvenstva

V drugo gre rado: za pokalne točke najhitrejši Barut

Vrstni redi na dirki za državni pokal so bili nekoliko drugačni. V članski kategoriji je Gorza v malem finalu prav tako gladko ugnal Jana Modrijana. V velikem finalu pa je bil tokrat Barut 16 stotink hitrejši od Herica.

luka barut
Luka Barut

Tudi Tamara Homar se je še enkrat podala na poligon in dosegla četrto letošnjo zmago – le v Apačah jo je prehitela Katja Stupar (Bikehanic-Lumar), ki pa je na preostalih dirkah manjkala.

Med mlajšimi mladinci je na pokalni dirki tudi tokrat slavil Štrubelj pred Tabajem. V malem finalu pa se je Jan Manfredo soočil z domačinom iz KD Deš fleš Anejem Bergincem, ki je dirkal z enodnevno licenco. Za 4 stotinke sekunde je bil hitrejši Manfredo.

Dovžak mlajši še enkrat z odličnim časom

Tudi med dečki pod 15 let je na oder za zmagovalce stopil tekmovalec z enodnevno licenco: Jan Konič (KD Deš fleš) je bil v malem finalu hitrejši kot Rene Rebek. V velikem finalu je spet zmagal Tine Dovžak, tudi tokrat z izvrstnim časom 16,20 sekund, drugi je bil Krečič.

Med dečki pod 13 let se je z Nanutom tokrat v finalu pomeril Korošec. Nanut je bil hitrejši in zmagal, tretji pa je bil Oskar Lev Dovč. Med deklicami je bil vrstni red enak: prva Heric, druga Leber in tretja Pavšič Prezelj.

V veteranski kategoriji je bil v finalu tudi tokrat najhitrejši Višković, a z večjo razliko pred Markotićem, tretji pa Peter Dovžak.

Vrstni redi finala Pumpaj Slovenija - Telekom Slovenije

Odlična udeležba najmlajših

Svojo dirko, a brez resnega tekmovalnega naboja, so imeli tudi mlajši od enajst in devet let. To so bile celo najbolj številčne kategorije. Mlajših od enajst let je bilo kar 24, torej se za prihodnost ne gre bati. Vsi so uspešno opravili s kvalifikacijskimi izzivi in s po tremi vožnjami na pumptracku.

Lepo je uspel tudi spremljevalni program Grbine so fine pod vodstvom licenciranih inštruktorjev Kolesarske zveze Slovenije Tilna Franka, Davida Ivartnika in Blaža Hölcla. Najmlajši so v več skupinah uspešno opravili s kolesarskimi izzivi, tudi tisti brez svojih koles, saj so bili na voljo BMX-i pokrovitelja Bičikleto. Marsikdo se je želel preizkusiti na spretnostnem poligonu tudi po uradnem zaključku in inštruktorji so z veseljem priskočili.

Še en uspešen dan torej na peti letošnji dirki serije Pumpaj Slovenija – Telekom Slovenije. Finale je res minil v odličnem vzdušju, ki so ga pohvalili tudi tekmovalci. KD Deš fleš se je izkazal z močno organizacijsko ekipo, ki so ji na pomoč priskočili pokrovitelji Občina Šempeter – Vrtojba, Bimed s suhim sadjem in oreščki, Bisport, Kuplast, Triglav, Simertec in KŠTM. Za piko na i pa še odlično vreme: gorskokolesarska sezona bi se težko zaključila na boljši način.

pumptrack.si

Fotografije Janez Jakob Dremelj
Na naslovni so novi državni prvaki

Preberi še

Pumpaj Slovenija – Telekom Slovenije: V Zagorju ob Savi Gorza in Homar
Pumpaj Slovenija – Telekom Slovenije: Na Vrhniki že tretjič Luka Barut in Tamara Homar

Objava Državna prvaka v pumptracku Nejc Heric in Tamara Homar se je prvič pojavila na mtb.si - mountain bike Slovenija.

Veröffentlicht: 22.10.2024