×

5.etapa Tirreno-Adriatico v snegu in mrazu

5. etapa dirke Tirreno-Adriatico

Današnja 5. etapa dirke Tirreno-Adriatico na razdalji 197 km je na poti proti cilju poskrbela za konkretno ohladitev. Proti ciljnem vzponu na 1.614 m nadmorske višine v Terminillu je namreč snežilo. Bilo je kar nekaj polemik, kdaj naj organizatorji odpovejo oz. spremenijo traso dirke v primeru slabih vremenskih pogojev.
Prvi je cilj osvojil kolumbijski hribolazec Nairo Quintana (Movistar Team), ki je eden izmed letošnjih favoritov za osvojitev zmagovalnih stopničk na Tour de France. Drugi je bil Bauke Mollema (Trek Factory Racing), tretje mesto pa je osvojil Joaquim Rodríguez  (Team Katusha).
Luka Pibernik (Lampre) je tokrat dirko končal na 81. mestu. Kristijan Koren (Team Cannondale - Garmin ) je bil 95., Luka Mezgec (Team Giant-Alpecin) pa je osvojil 158. mesto.
V skupni razvrstitvi vodi Nairo Quintana (Moviestar Team), na drugo mesto se je s sedmega povzpel Bauke MOLLEMA (Trek Factory Racing ), na tretje pa je z drugega mesta zdrknil Rigoberto URAN (Etixx - Quick Step). Luka Pibernik je skupno 58., Kristjan Koren 91., Luka Mezgec pa je trenutno na 148. mestu.

Objavljeno: 15.03.2015