Iscrizioni personali (0)
×

Tehle tapravih začetkov sezone je kar nekaj, mednje gotovo lahko štejemo tudi že devetnajsto mednarodno dirko v krosu XCO Premantura (UCI C1) v organizaciji puljske Adrenaline, ki so ji tretje leto zapored dodali maratonček po Kamenjaku. Pod skupnim imenom Kamenjak Rocky Trails je dogodka še enkrat spremljalo toplo vreme, v zavetju pred vetrcem že kar vroče, ostre skale, ki rade grizejo gume, za resno dirko kar sproščeno vzdušje …

Zaradi nedeljskega pokalne dirke v krosu v Idriji je bila slovenska udeleža tokrat nekaj manj številna, zlasti na nedeljskem maratonu. A najboljši so vendarle prišli pobrat nekaj točk UCI.

Tanja Žakelj (Unior Tools Team) je v soboto tako kot že zadnjih nekaj let dobila dirko članic v krosu, letos pred nekaj šibkejšimi tekmicami, saj je bila v nedeljo v Italiji še dirka italijanske mednarodne serije (UCI HC). Grega Krajnc (Calcit bike team) je bil na 12. mestu v moški članski dirki najvišje uvrščen od slovenskih kolesarjev, 6 minut za zmagovalcem, častnim gostom, aktualnim olimpijskim prvakom v krosu Čehom Jaroslavom Kulhavyjem (Specialized Factory Team).

Jaro, ki je tudi aktualni svetovni prvak v maratonu, se ni pustil niti v nedeljskem maratonu, v katerem so najmočnejše kategorije prevozile tri kroge na 22 km krogu na Spodnjem in Gornjem Kamenjaku. Za celotno traso je porabil dve uri in 19 minut. Najhitrejši Slovenec v tej preizkušnji je bil zmagovalec kategorije master 1 Sebastjan Andrejc (KK Ravne). Na krog krajši trasi je bil najhitrejši Marin Deković, 19 sekund za njim pa je bil v cilju njegov tekmec v kategoriji master 2 Uroš Breški (KK Djak). Drugi Djakovec Denis Dodič je 5 minut pozneje zmagal pri master 3.

Kdo ve, kaj nam pripravijo naslednje leto za 20. XCO Premantura?