×

Padec Grege Boleta na dirki De Brabantse Pijl- La Flèche Brabançonne

Grega Bole

Na današnji dirki po Belgiji od Leuven do Overijse sta na 205,4 km nastopila dva slovenska predstavnika. Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice ) dirke zaradi padca ni končal, Matej Mohorič (Team Cannondale - Garmin ) pa je dirko končal na 91.mestu.

Grega
je bil vpleten v padec večjega števila kolesarjev v glavnini. Na srečo kljub padcu razen nekaj odrgnin in modric ni utrpel hujših poškodb. Kot je dejal, ga je pred hujšo poškodbo glave rešila čelada.

Že kmalu po začetku dirke so trije kolesarji izvedli pobeg, vendar so bili 30 km pred ciljem ujeti. Kmalu sta se za skok in pobeg odločila Ben Hermans in David Tanner (IAM Cycling). Vodstvo jima je uspelo zadržati vse do nekaj kilometrov pred ciljem, ko je Tanner omagal. Hermansu pa je vodilno pozicijo uspelo zadržati vse do cilja. Njegova povprečna hitrost na dirki je bila 43,2 km/h.

Hermans je v svoji karieri po letu 2011 dosegel šele svojo tretjo zmago, zato je bil uspeha resnično vesel. Na drugem mestu je končal Michael Matthews (Orica GreenEDGE), na tretjem pa Gilbert Philippe (BMC Racing Team