Prijave in naročila (0)
X
Skupaj 0.00 (€)
Garmin Fenix 5 Plus

IO OKS določil reprezentanco za evropske igre v Bakuju


Evropske igre Baku 2015Na seji izvršnega odbora Olimpijskega komiteja Slovenije v Ivančni Gorici so določili slovensko reprezentanco za evropske igre v Bakuju.

V letošnjem letu, ko ni olimpijskih iger, bo osrednje tekmovanje za OKS-ZŠZ v Bakuju, kjer bodo med 12. in 28. junijem potekale prve evropske igre. V glavno mesto Azerbajdžana bo skupaj s spremljevalnim osebjem odpotovala 136 članska slovenska reprezentanca, v kateri bo 43 športnikov in 38 športnic iz 17 športnih panog.

Najpomembnejše tekmovanje bo v judu, ker bodo igre štele tudi za evropsko prvenstvo, v nekaterih panogah, kot so strelstvo, teakwondo ali namizni tenis, pa bodo igre ena izmed kvalifikacijskih tekem za olimpijske igre v Riu de Janeiru. V nekaterih drugih panogah, kot je plavanje, bodo nastopili mladinci, v košarki pa se bodo pomerili v igri tri na tri.Vodja reprezentance bo nekdanji telovadec Aljaž Pegan.

SLOVENSKA REPREZENTANCA ZA EVROPSKE IGRE V BAKUJU 2015:

Cestno kolesarstvo (8): Kristijan Koren, Matej Mohorič, Luka Mezgec, Matej Mugerli, Matej Marin, Jan Tratnik, Polona Batagelj, Urša Pintar
Gorsko kolesarstvo (3): Gregor Krajnc, Blaža Klemenčič, Tina Perše
Badminton (3): Iztok Utroša, Primož Flis, Kaja Stanković
Boks (3): Denis Lazar, Edin Sejdinovič, Aljaž Venko
Judo (18): Matjaž Trbovc, Adrijan Gomboc, Andraž Jereb, Rok Drakšič, Jesenko Četič, Gašper Jerman, Mihael Žgank, David Kukovica, Matjaž Ceraj, Kristina Vršič, Petra Nareks, Vlora Beđeti, Tina Trstenjak, Nina Miloševič
Kajakaštvo, šprint (4): Jošt Zakrajšek, Alan Apollonio, Simon Blaževič, Špela Ponomarenko Janić
Karate (1): Tjaša Ristič
Košarka 3 x 3 (8): Jure Eržen, Uroš Troppan, Dario Krejič, Boris Jeršin, Živa Zdolšek, Urša Žibert, Ana Ljubenovič, Maša Piršič
Lokostrelstvo (4): Rok Bizjak, Den Habjan, Jaka Komočar, Ana Umer
Namizni tenis (2): Bojan Tokič, Alex Galič
Rokoborba grško-rimskega sloga (2):
Daniel Kočar, Jure Kuhar
Plavanje (12): ekipa bo določena po zadnji kvalifikacijski tekmi za doseganje norm 26. aprila
Sambo (1): Tadej Čutuk
Strelstvo (4): Rajmond Debevec, Živa Dvoršak, Petra Dobravec, Urška Kuharič
Tekvondo (4): Ivan Trajkovič, Jure Pantar, Franka Anić, Nuša Rajher
Triatlon (2): Domen Dornik, Eva Skaza.
Športna gimnastika (2):
Sašo Bertoncelj, Saša Golob
Objavljeno: 22.04.2015

Vir/avtor: Prijavim.se

Galerija

Sorodne novice

12 Dec 2018
Gorsko kolesarstvo

Black Hole Enduro 2019 bo dirka evropske serije EWS

Koroška enduro preizkušnja se vrača 22. in 23. junija, po letošnji premieri za svetovno serijo tokrat za točke celinske serij...

17 Sep 2018
Gorsko kolesarstvo

Red Bull Hardline: Tisti, ki ni prišel v reprezentanco …

Gee Atherton je dobil letošnjo “najtežjo dirko v spustu na svetu”. Prenos v nedeljo, rezultati finala … v soboto?!

03 Sep 2018
Gorsko kolesarstvo

Monika in Žak skupna zmagovalca v evropskem DH pokalu

Na mokrem finalu v Brandnertalu v Avstriji Hrastnikova druga, Gomilšček le 7., a z dovolj točkami za ubranitev položaja na vrh...

29 Aug 2018
Gorsko kolesarstvo

Tahitre: Virtič razorožil konkurente, sledi finale evropskega pokala iXS

Dvakrat iXS, enkrat finale evropskega pokala, drugič zmaga Aleša Virtiča, fotogalerije s krvavškega SloEndura, ta vikend se p...

26 Aug 2018
Triatlon

ETU ekipa s slovenskimi člani na tekmi evropskega triatlonskega pokala na Madžarskem

V soboto 25.08. je v Madžarskem mestu Szekesferhevar potekala triatlonska tekma evropskega pokala v sprint razdalji. V močni k...

Vir: Prijavim.se

Komentarji