My applications (0)
×

Nik Čemažar skupno še vedno vodi na GP Matoušek

ETAPNA KOLESARSKA DIRKA – 39. GP MATOUŠEK JEVIČKO - ČEŠKA

Tudi drugi dan etapne dirke za mlajše mladince GP Matoušek, so naši fantje nadaljevali z odličnimi uvrstitvami. Dopoldne je bila najprej na sporedu 23 kilometrov dolga krožna preizkušnja, s startom in ciljem v Opatovicah, vmes pa so naredili 5 krogov na 3,2 kilometra dolgem krogu, ki je bil zelo razgiban. Etapa je bila zelo hitra in že v drugem krogu se je naredila velika selekcija. V ospredju je ostalo še 100 kolesarjev. Ves čas so imeli naši vse pod nadzorom in v zadnjih treh kilometrih so naredili pravi »šprinterski vlak«. Žal je Nik Čemažar ostal v ospredju sam 400 metrov do cilja, kar pa je izkoristil Avstrijec Gamper in slavil zmago. Drugi je bil Slovak odličen tretji pa Nik Čemažar, ki je tako še nekoliko povečal prednost v skupnem seštevku in tako obdržal majico vodilnega v skupni razvrstitvi.

Popoldne je kolesarje čakala še 80 kilometrov dolga kraljevska etapa s kar štirimi gorskimi cilji, etapo pa so vsekakor zaznamoval naši kolesarji, saj so se odlično borili. Ves čas so v ospredju narekovali močan tempo, tako da ni prišlo do nobenega pobega. Na zadnjem vzponu jim je sicer zmanjkalo nekoliko moči da bi bili povsem med prvimi, kjer pa je svojo nalogo odlično opravil Čemažar in kontroliral potek. Dva kilometra do cilja je skupina 30 kolesarjev, kjer so bili notri še vsi ostali naši, ujela vodilnih 16 kolesarjev (s Čemažarjem) se postavila na čelo skupine in do cilja narekovala tempo. Nik Čemažar je zopet dokazal, da je v vrhunski formi in uspel še drugič zmagati. Zadnji dan čaka kolesarje še vožnja na čas v dolžini 15,5 kilometrov, kjer bo 15 sekundno prednost branil Nik Čemažar.

Published: 09.05.2015

Source: Prijavim.se