×

Pibernik do 3. mesta na Japonskem

Pibernik na Japonskem

Mladi slovenski kolesar Luka Pibernik, član ekipe Lampre-Merida, se je izkazal v drugi etapi kolesarske dirke po Japonskem, v kateri je osvojil tretje mesto. To so za 21-letnika prve stopničke v dresu omenjene italijanske ekipe. V 130,7 kilometrov dolgi etapi, ki je imela start in cilj v Inabeju, je zmagal Tunizijec Rafaa Chtioui, ki je tudi vodilni v skupnem seštevku. Drugi je bil Španec Francisco Mancebo, ki je bil najmočnejši v manjši skupini zasledovalcev Tunizijca, Pibernik je bil tretji, zaostal je 15 sekund. V skupnem seštevku Chtioui vodi z 20 sekundami prednosti pred Mancebom, tretji je Avstralec Adam Phelan, ki zaostaja 21 sekund, 24 sekund zaostaja Pibernik. Slovenec je tretji v seštevku za zeleno majico, drugi pa v seštevku za najboljšega mladega kolesarja. Tri sekunde pred njim je Phelan.

Etapa je bila sicer v znamenju dežja, Chtioui je napadel v zadnjem krogu, 13 zasledovalcev pa je bila v lovu neuspešna.

"Cenim obnašanje ekipe v etapi, ni lahko bilo biti protagonist, saj je bil ritem visok. Najprej smo poizkušali z Mariem Costo, a napadi niso bili uspešni. Za Bonifazia smo pripravljali teren za ciljni sprint, druga možnost je bil Pibernik. Napravila je najbolje, kar je lahko, ko je pobegnil Chtioui. Njegova forma se dviguje, v naslednjih etapah se bo boril za najboljša mesta," je povedal športni direktor Lampreja Bruno Vicino.

Objavljeno: 19.05.2015