×

Boem presenetil sprinterje, Mezgec osmi

Giro 10.

Italijanu Nicoli Boemu (Bardiani) se je izšel pobeg, v katerega so bili udeleženi še štirje kolesarji, in je zmagal 10. etapo dirke po Italiji. Boem je imel v zaključku 200 km dolge etape od Civitanove Marche do Forlija več moči od rojakov Mattea Busata in Alessandra Malagutija, tudi četrti je bil Italijan Alan Maragoni. Sprint večje skupine je dobil še peti Italijan Giacomo Nizzolo, v tej je bil tudi Luka Mezgec, član ekipe Giant-Alpecin, ki je bil osmi.

Ko se je peterica podala v beg so bili le redki, ki so verjeli, da se jim bo načrt izšel, saj je bila etapa namenjena sprinterjem. Skupino so sestavljali sami Italijani, ki so dobro sodelovali, to pa se jim je na koncu obrestovalo. 15 km pred ciljem je odpadel Oscar Gato, ki je predrl zračnico. V zadnjih petih kilometrov je bila še minuta razlike med ubežniki in četverico v ospredju, nakar so se začeli napadi. Marangoni je bil na dobri poti do zmage, a ga je v zadnjem ovinku prehitel Boem.

»Z ostalimi sprinterskimi ekipami smo cel dan nadzorovali ubežnike. Tom Stamsnijder je na začetku opravljal večino dela. Na kratke, hribovitem odseku je odpadel Pelucchi in njegov IAM Cycling se je umaknil. Proti koncu smo naprej poslali Caleba in Chenga, toda težko smo zmanjševali zaostanek. Nismo povsem prevzeli inciative. Vodilni so imeli 18 sekund prednosti, glavnina je sprintala za peto mesto, mi smo vzeli osmega z Luko,« je razložil trener Giant Alpecina Marc Reef.

Na 21. mestu je skozi cilj prikolesaril Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice), ki je tako kot Mezgec zaostal 18 sekund. Jan Polanc (Lampre Merida) je zaostal 31 sekund je bil 73. V skupni razvrstitvi v rožnati majici ostaja Španec Alberto Contador, ki ima še vedno tri sekunde prednosti pred Italijanom Fabiem Arujem, na tretje mesto se je na račun tehničnih težav Avstralca Richieja Porta prebil Španec Mikel Landa. Ta zaostaja 46 sekund, Porte na četrtem pa minuto in devet sekund. Polanc je zadržal 31. mesto, Bole je 79., Mezgec pa 152.