×

Podiranje rekordov na teku na Čaven

2. Čaven vertikal

Drugi tek na Čaven je na start privabil veliko število tekačev,med njimi tudi večino tekaške smetane. Številčna udeležba je bila presenečenje tudi za organizatorje, kar pa kaže, da tudi tako zahtevne trase privabljajo iz leta v leto večje število udeležencev. Tek je štel za slovenski pokal v gorskem teku, tekači pa so morali na progi dolžine 4.4 km od Lokavca do Čavna premagati 1.075 m višinske razlike.

Nekaj tekačev je začelo s tekom počasi, vendar pa so vodilni na čelu s Simonom Aličem in Miranom Cvetom začeli dvigovati tempo. Spodnji del, kjer so tekli po ravnini skozi vas in po kolovozu, je že naredil nekaj razlike, v strmini pa se je razlika še večala. Prva strmina po planinski poti je še omogočala tek, potem pa je proga postala vse bolj strma. Na vrhu strmine je bilo nekaj položnejših delov, kjer so lahko napredovali tekači, ki so pravilno razporedili moči.

Lanskoletni rekord proge je šel iz rok Simona Aliča (ŠD Nanos Podnanos), ki je tokrat osvojil tretje mesto, v roke Miranu Cvetu (KGT Papež). Rekord proge je izboljšal za minuto in 48 sekund. Za tek do vrha pa je potreboval 38 minut in 18 sekund. Na drugo mesto se je uvrstil Nejc Kuhar (KGT Papež).

Med 28. tekačicami je prvo mesto absolutno osvojila Petra Mikloša (KGT Papež), ki je premagala precej mlajše tekmice. Poleg tega je za minuto in 45 sekund ter 40 stotink izboljšala rekord proge. Drugo mesto je pripadlo Karmen Klančnik (ŠD Naklo), tretje pa Jani Bratina (ŠD Nanos Podnanos).