×

Odlična predstava Luke Mezgeca

Mezgec 3.mesto

Na etapni dirki že 67. Kriterija Dauphine, je v četrti etapi 228 kilometrske trase od mesta Anneyron do mesta Sisteron Luka Mezgec (Giant Alpecin) osvojil odlično tretje mesto. V borbi za prvo mesto sta bila močnejša Francoz Nacer Bouhanni (Cofidis, Solutions Crédits), ki je osvojil prvo in Jonas Van Genechten (IAM Cycling) drugo mesto.

Francoz je bil v dovolj veliki prednosti, da je nekaj metrov pred ciljem dvignil roke v znak zmage. Številnim zasledovalcem ga ni uspelo prehiteti.

Videli smo veliko posameznih skokov in bojev za prvo pozicijo. 10 kilometrov pred ciljem je vodstvo prevzel Martijn Keizer (Team LottoNL-Jumbo). Kasneje se je zgodil preobrat, prehitel ga je Tim Wellens (Lotto Soudal), ki je ob podpori klubskih kolegov ubranil napade rivalov. Kljub temu je bil cilj predaleč in etapo je končal na 96.mestu.

Drugi Slovenec na dirki, Kristijan Koren (Cannondale Garmin) je osvojil 24.mesto. Trenutno v skupnem seštevku vodi Rohan Dennis (BMC Racing Team). Na drugem mestu je njegov klubski kolega Tejay Van Garderen, tretji pa je član Astane Andriy Grivko. Mezgec je skupno uvrščen na 82. mesto, Koren pa na 110. mesto.

Objavljeno: 10.06.2015

Vir/avtor: Prijavim.se

Vir: Prijavim.se