×

Drugo etapo Dirke po Sloveniji je dobil Paolo De Negri (Ita/Nippo)

Dirka po Sloveniji - druga etapa

Druga etapa Dirke po Slovenije, ki je imela štart v Škofji Loki, se je končala z zmago Italijana Piera Paola De Negrija (Nippo - Vini Fantini) v Kočevju, je bila dolga 182 kilometrov. Kot je bilo predvideno, se je razplet zgodil malo po 17. uri v zadnjem krogu. Drugi in tretji sta bila De Negrijeva rojaka Antonio Parrinello (d'Amico - Bottecchia) in Simone Ponzi (Southeast). Rumena majica je po drugi etapi ostala Rusu Artemu Ovechkinu (RusVelo).

Tekmovalce je večino etape spremljal dež in ne preveč visoke temperature. V začetku dirke so kolesarji vozili zelo homogeno, brez pobegov. Za prvi pobeg sta poskrbela slovenska kolesarja Jure Miškulin (Radenska) in Jon Božič (Adria Mobil), skupaj z Giorgiom Bocchiolom (D'Amoico). Kmalu so bili ujeti, bolj uspešni pa so bili v 30. km etape Italijan Simone Sterbini (Bardiani), Belgijec Jarl Salomein (Topsport) in naš Klemen Štimulak (Adria Mobil), ki so si priborili več kot 20 sekund prednosti.

Prvi gorski cilj na Kurešček je osvojil Sterbini pred Salomeinom in Štimulakom. V nadaljevanju so svojo prednost še povečevali. Zgodil se je hujši padec, kjer si je Kolumbijec Andres Torres Agudelo (Colombia) poškodoval komolec. Trojica ubežnikov je prva osvojila tudi drugi gorski cilj 3. kategorije Sveti Gregor v sledečem vrstnem redu:  Jarl Salomein, Klemen Štimulak, Simone Sterbini. V istem vrstnem redu so dosegli tudi leteči cilj v Ribnici na 71,1 km.

Po 137 km dirke je bila ubežna skupina na začetku vzpona na 996 m ujeta. Odstopil je prvi kolesar Italijan Nicola Poletti (D'Amoico), razplet na vrhu vzpona pa je bil sledeč. 1. Mauro Finetto (SouthEast), 2. Alex Cano Ardila (Colombia) in