×

Giro Rosa: Van Der Breggn Anna najhitrejša v vožnji na čas

Giro Rosa

Nizozemka Anna Van Der Breggen (Rabobank-Liv Woman Cycling Team) je po pričakovanjih zmagovalka vožnje na čas, ki so jo tekmovalke odpeljale na 8. etapi Gire Rosa. Trasa je bila dolga 21,7 kilometrov in nekoliko netipična z veliko ovinki in krajšimi vzponi.

Druga je bila nosilka roza majice Megan Guarnier (Boels Dolmans), na tretje mesto pa se je uvrstila Ashleigh Moolman (Bigla Pro Cycling Team).

Kathrin Garfoot (Orica-AIS) in Katarzyna Niewadoma (Rabo-Liv) sta s četrtim in petim mestom v boju za majico vodilne, kar se bo pokazalo v jutrišnji etapi na odločilne ciljnem vzponu San Domenico di Varzo, ki bo odločila o zmagovalki.

Predstavnice BTC City Ljubljana danes niso bile v ospredju. Najbolje se je uvrstila Olena Pavlukhina na 28. mesto, druga najbolje uvrščena pa je bila Polona Batagelj na 41. mestu.