Moje prijave (0)
×

Rogina prihaja domov v rumeni majici, Kump v zeleni

Rogina generalno prvi

Zadnja etapa dirke po Kitajski od Shuitonggoua do Yinchuana na 135 kilometrih ni poskrbela za presenečenja. Etapo je osvojil Kumpov rival Mattia Gavazzi (Amore & Vita - Selle SMP), ki se je za zmago boril z Markom Kumpom (Adria Mobil). Tokrat je Kumpu malo zmanjkalo in na cilj je prišel kot drugo uvrščeni. Je pa ostal nosilec zelene majice z največ osvojenimi točkami.

V času zmagovalca je v cilj prišlo kar 81 tekmovalcev, med njimi  tudi Matej Mugerli (Synergy Baku Cycling Project) na 12. mestu, Luka Pibernik (Lampre-Merida) na 21. mestu, in Radoslav Rogina (Adria-Mobil) na 32. mestu, Primož Roglič na 50. in Kristjan Fajt (oba Adria Mobil) na 78. mestu.

Zmagovalec dirke po Kitajski -Tour of Qinghai Lake je ob odličnem delu ekipe Adrie Mobila postal Radoslav Rogina. Dirka je bila kategorije HC, ki je druga najvišja v kategorizaciji mednarodne kolesarske zveze UCI. Drugi najuspešnejši član Adrie je bil Roglič na 4. mestu. Mugerli je osvojil skupno 9. mesto.

Trener Boštjan Mervar je bil po dirki zelo zadovoljen in dejal: “Zelo težko smo zmagali to dirko, kljub temu, da smo jo taktično odpeljali brez napak. Marko Kump je bil v zaključnih sprintih razred zase, težje  pa je bilo z generalno razvrstitvijo. Nekaj je bilo nad nami, da se je Rogini majica kar dva krat izmuznila, ko je bilo že vse narejeno, da jo obleče. Bili smo potrpežljivi in vsak dan iskali pomanjkljivosti tekmecev. Radoslav Rogina je bil najmočnejši kolesar na dirki v vseh prvinah. Veliko so mu pomagale izkušnje iz prejšnjih let. Bil je potrpežljiv in čakal na priložnost. Ker so bile v igri sekunde je postajal nervozen, vendar mu je ekipa omogočila napad na bonifikacije. Vsi smo zelo veseli zmage, saj smo dirko vzeli resno, vendar zelo sproščeno po tako uspešni sezoni. Najvažnejše pa je, da se bomo vsi živi in zdravi vrnili v prelepo Slovenijo, ki jo zelo pogrešamo!«

Gorske etape je osvojil Francisco Jarley Colorado (Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team), Roglič je osvojil 3 mesto, v klubski razvrstitvi pa je Adria Mobil osvojila drugo mesto.

Objavljeno: 18.07.2015

Vir: Prijavim.se