Meine Anwendungen (0)
×

Bradati Simon Geschke zmagovalec 17. etape dirke po Franciji

TDF stage 17

17. etapa dirke po Franciji dolžine 161 kilometrov od  Digne-Les-Bains do vrha vzpona Pra-Loup je postregla s petimi kategoriziranimi vzponi, dva tretje, dva druge in en prve kategorije. Enako traso so kolesarji, ki so se udeležili dirke Dauphiné, letos že prevozili.

Po vzponu druge in tretje kategorije je kolesarje čakal najtežji vzpon prve kategorije Col d'Allos s 5,5% naklona, dolžine 14 kilometrov.  Sledil je spust v dolino, kjer je bil glavni problem slaba cesta in ovinki. Na to je opozoril že športni direktor IAM Cycling Eddy Seigneur pred štartom dirke.
Kot so predvidevali, so se napadi zgodili v vzponu na Col d'Allos. Tokrat je bil najhitrejši Nemec Simon Geschke (Giant-Alpecin), ki je napadel prav tam in si priboril veliko prednost. Andrew Talansky (Cannondale-Garmin) ga je poskusil ujeti, vendar ni bil uspešen. Rigoberto Urán je prav tako lovil ubežnika, vendar je v cilj prišel tretji.

Rumena majica je ostala varno v rokah Christopherja Frooma, kljub temu, da je potekala borba za njen prevzem. Američan Tejay van Garderen, eden od favoritov dirke, ki je bil v skupni razvrstitvi na 3. mestu, je zaradi bolezni odstopil in se tako poslovil od dobre uvrstitve.

Albertu Contadorju (Tinkoff - Saxo) se načrti, da bi v istem letu osvojil dva pomembna naslova, Giro di Italia in Tour de France, izmikajo. Trenutno je v skupni razvrstitvi na 5.mestu s 6 minutnim in 40 sekundnim zaostankom. Nairo Quintana  (Movistar) za vodilnim zaostaja 3 minute in 10 sekund, njegov klubski kolega Alejandro Valverde pa že 4 minute in 9 sekund.

Veröffentlicht: 22.07.2015

Quelle/Auto: Prijavim.se