Iscrizioni personali (0)
×

Prva zmaga Nibalija na Tour de France

TDF stage 19

Na tretjem dnevu v Alpah je bil najbolj uspešen Vincenzo Nibali (Astana). 19. etapo je osvojil z napadom 61 kilometrov pred ciljem na Croix de Feru s 44 sekundno prednostjo pred Nairom Quintano (Movistar) in nosilcem rumene majice Christopherjem Froomom (Sky), ki je za prvouvrščenim zaostal za minuto in 14.sekund. Froome je imel vsekakor težko delo, saj je bil tempo ekip Astana, Movistar in Tinkoff-Saxo zelo hiter že od vsega začetka.

Etapa od St-Jean-de-Maurienne do La Toussuire - Les Sybelles na 1.705 m nadmorske višine je bila dolga 138 kilometrov.

Froomov klubski kolega Valižan Geraint Thomas je zaradi slabe predstave že na prvem vzponu zaostal za glavnino in zdrknil iz skupnega 4. mesta ter pristal na skupno 15. mestu. Ali ga je presenetila visoka hitrost ali pa je enostavno preveč. Pridelal je 27:24 zaostanka, s čimer se lahko poslovi od uvrstitve med deseterico najboljših.

V skupni razvrstitvi je v vodstvu še vedno Anglež Froome (Sky) pred Kolumbijcem Quintanom (Movistar) in njegovim klubskim kolegom Valverdejem. Kolumbijec za prvouvrščenim zaostaja za 2 minuti in 38 sekund.

Kristijan Koren v skupni razvrstitvi zaseda 66.mesto.

Pubblicato: 24.07.2015

Fonte: Prijavim.se