Meine Anwendungen (0)
×

Član Lotto Soundal zmagovalec pete etape dirke po Poljski

Dirka po Poljski

Zmagovalec pete etape dirke po Poljski je 28-letni Belgijec Bart De Clercq (Lotto Soundal), ki v letošnjem letu razen 3. mesta na 1. etapi dirke po Katalonji ni dosegel vidnejšega rezultata.  Drugo mesto je osvojil Italijan Diego Ulissi (Lampre Merida) s 3 sekundnim zaostankom, na tretje mesto pa je prišel Švicar Sebastien Reicenbach (IAM Cycling).

Peta etapa je bila najdaljša, dolga 223 km. Začela se je na cilju 4. etape Nowy Sacz in končala na poznani zimski destinaciji smučarskih skakalcev, mestu Zakopane. Kolesarji so se morali povzpeti na 8 gorskih vrhov, od tega je bil eden prve kategorije.

Med Slovenci se je najbolje uvrstil Matej Mohorič (Cannondale - Garmin) na 73. mesto, Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice) je bil 98.  Luka Mezgec (Giant Alpecin) se je uvrstil na 116. mesto, mesto za njim pa je v cilj prišel Borut Božič (Astana).

Veröffentlicht: 06.08.2015

Quelle/Auto: Prijavim.se