Moje prijave (0)
×

Špilak 14. po drugi etapi dirke po Baskiji

Vuelta Ciclista al Pais Vasco

Dirka po Baskiji »Vuelta Ciclista al Pais Vasco«, ki je organizirana že 56., ima na startu tudi dva Slovenca, Simona Špilaka in Jana Polanca. Špilak že nekaj let posega po visokih uvrstitvah na tej dirki, kljub temu pa še ni stal na podiumu. Dirka ima šest etap, razplet pa se običajno zgodi v zadnji etapi, ko je na vrsti vožnja na čas.

Za kolesarji sta dve etapi.

Prvo dolžine 144 kilometrov je dobil domačin Luis Leon Sanchez (Astana), Špilak je bil 40. in je v cilj prišel v času zmagovalca, Polanc pa je bil 60. Kolesarji so morali premagati osem kategoriziranih vzponov.

Druga etapa je bila dolga 174,2 kilometra, ponovno je šla zmaga v domače roke. Dobil jo je Mikel Landa Meana (Sky), ki j prevzel vodilno pozicijo v skupni razvrstitvi. Drugi je bil Nizozemec Wilco Kelderman (LottoNl-Jumbo) s sekundo zaostanka, na tretje mesto pa je prišel Kolumbijec Sergio Henao (Sky). Špilak je bil 20., Polanc pa 44.

Špilak je pred tretjo etapo v skupnem seštevku na 13. mestu z 20 sekundnim zaostankom, Polanc pa je 46. z 2 minutama in 44 sekund zaostanka.