×

Dirka po Hrvaški z najboljšim Slovencem v prvi etapi na 10. mestu

Dirka po Hrvaški

Z današnjo najdaljšo etapo od Osjeka do Varaždina, dolgo dobrih 230 kilometrov, se je začela etapna dirka po Hrvaški.

Druga izvedba dirke je na startno črto z razliko od lani pripeljala kar nekaj zvenečih ekip, med njimi Dimension Data z Markom Cavendishem na čelu, Trek Segafredo, Tinkoff, Astano, IAM Cycling in  druge. Slovenski ekipi sta dve, Adria Mobil in Radenska Ljubljana.

Prvo etapo je pričakovano zaznamoval šprint glavnine, ki ga je osvojil Italijan Giacomo Nizzolo (Trek Segafredo). Drugi je bil Britanec Mark Cavendish, tretji pa Timothy Dupoint (Verandas Willems Cycling Team).

Najboljši Slovenec je bil Jure Miškulin (Radenska Ljubljana) na 10. mestu.

»Dirka je bila res dolga, najdaljša v tej sezoni, začetek je bil res počasen zaradi hitrega pobega. Čez celotno etapo smo se vozili zmerno in nato ujeli ubežnike malo pred ciljem, kjer je začelo res leteti. Bil sem na dokaj slabi poziciji v zadnjih kilometrih, ampak sem se počutil dobro. Ekipa Tinkoff so kak 1 kilometer do cilja narekovali močan tempo, nato pa je eden od kolesarjev Active Jet pospešil in sem mu sledil. Na zadnjih ovinek sem prišel na odlični poziciji takoj za zmagovalcem Nizzolom, ampak do ciljne črte mi je popolnoma zmanjkalo moči. Vseeno je bilo zadosti za 10. mesto, kar je dober uspeh za mene in ekipo na taki dirki s tako veliko konkurenco.« nam je zaupal Miškulin.

Na 19. mestu je končal Robert Jenko, Rok Korošec je bil 22., Tilen Finkšt pa 26. (vsi Radenska Ljubljana). Matej Mugerli (Synergy Baku Cycling Project) je bil 32., sledili pa so člani Adrie Mobila, Gašper Katrašnik na 33., David Per na 34. in Domen Novak na 39. mestu.

Ostali Slovenci so etapo končali nad 40. mestom.

Objavljeno: 19.04.2016