×

Vosova in Bujakova v Boezingeju na Nizozemskem grdo padli

Vosova in Bujakova

Nedeljska dirka UCI 1.1. Dwars door de Westhoek v Boezingeju na Nizozemskem, ki so se je udeležile članice BTC City Ljubljana, je potekala v hladnem vremenu. Na štartu je 178 kolesark presenetil žled, ozračje pa se je ogrelo na zgolj 4 stopinje Celzija. Dekleta so morala prevoziti 127 kilometrov.

Bujakova je dirko odlično začela in bila v vodilni skupini kolesark, vendar je grdo padla in dirke ni nadaljevala.

V boju za zmago je bilo v ospredju devet kolesark. Približno 50 metrov pred ciljem pa je prišlo do na videz hudega padca Marianne Vos (Rabobank-Liv Woman Cycling Team), ki si ga lahko ogledate v spodnjem videu. Na srečo se je končal brez hujših poškodb. Vosova ima odrgnine in podplutbe na desni strani telesa.

»Padec je bil posledica moje napake, saj sem v šprintu težo telesa preveč prenesla naprej in tako izgubila ravnotežje. Na dirki smo se z ekipo sicer odlično odrezali, na žalost pa se ni izteklo po pričakovanjih. Bi pa se lahko končalo precej slabše. Jutri bo bolelo, vendar bom preživela.«

Zmago je osvojila Luksemburžanka Christine Majerus (Boels - Dolmans Cycling Team), druga je bila Italijanka Elena Cecchini (Canyon SRAM Racing), tretja pa Švedinja Emma Johansson (Wiggle High5).

Anna Plichta je bila 27., Polona Batagelj in Urša Pintar sta končali na 55. in 56. mestu, Špela Kern pa je bila 68.

Objavljeno: 24.04.2016

Vir/avtor: Prijavim.se

Vir: Prijavim.se