×

Roglič na Giru obdržal odlično uvrstitev

Končana je druga etapa že 99. izvedbe ene najprestižnejših dirk Giro d'Italia, ki jo gosti Nizozemska.

Ravninska etapa z enim gorskim ciljem, kjer so morali kolesarji premagati kilometrski klanec z 11% naklonom, je bila dolga 190 kilometrov. Štart je bil v mestu Arnhem, cilj pa v Nijmegenu.

Pričakovano so slavili sprinterji. Povprečna hitrost zmagovalca je bila 40,93 km/h. Zmagovalec druge etape je postal Nemec Marcel Kittel (Etixx - Quick Step), drugi je bil Francoz Arnaud Démare (FDJ), tretji pa Italijan Sacha Modolo (Lampre – Merida).

Kittel se je veselil svojega uspeha, saj je, kot pravi, odlično pripravljen, seveda pa svoj uspeh dolguje tudi klubskim kolegom.

Odlično se je odrezal tudi Primož Roglič, ki je v cilj prišel v času zmagovalca  na 61. mesto, kar ga ohranja na drugem mestu v skupni razvrstitvi. Prav tako sta v času zmagovalca v cilj prišla tudi Luka Mezgec (Orica GreenEdge) in Matej Mohorič (Lampre - Merida). Uvrstila sta se na 107. in 109. mesto.

Grega Bole (Nippo - Vini Fantini) pa se je uvrstil na 194. mesto z minuto in 51 sekundami zaostanka za vodilnim.

Objavljeno: 07.05.2016

Vir/avtor: Prijavim.se

Vir: Prijavim.se