×

Na Poljskem dve majici Domnu Novaku

Domen Novak

Na Poljskem se je končala tridnevna dirka CCC Tour - Grody Piastowskie. V zadnji, kraljevski etapi ni prišlo do velikih pretresov, saj je Ukrajinec Oleksandr Polivoda zadržal minimalno prednost, ki si jo je privozil v prvi etapi. Domen Novak je osvojil dve majici in bil na koncu dvanajsti.

Domen Novak

V zadnji etapi je v ospredje prišlo 15 kolesarjev, med kateri so bili tudi trije Slovenci, Radoslav Rogina, Jure Golčer in Domen Novak, ki je zasedel peto mesto. Vsi trije so napredovali v skupni razvrstitvi, vendar je za preboj med prvo deseterico zmanjkal kakšen dodaten klanec.

Domen Novak in Jure Golčer sta se uvrstila tik za najboljšimi desetimi. Adriini kolesarji so bili zelo aktivni, saj jim odgovarjajo zahtevne etape. Še posebej se je izkazal Domen Novak, ki je pobiral gorske cilje in na koncu osvojil gorsko majico ali, kot pravijo Poljaki, je bil najboljša »kozica« na dirki. Prav tako je bil najboljši med vrstniki v kategoriji do 23 in ponovno osvojil belo majico in še enkrat dokazal, da je eden najboljših mladih kolesarjev na svetu za zahtevne etapne dirke.