×

Kalifornijska dirka na čas, Brajkovič žal ne v ospredju

ITT dirka na čas v Kaliforniji

Po četrtkovi peti etapi dirke po Kaliforniji so se kolesarji na šesti etapi pomerili v dirki na čas dolžine 20,3 kilometra.

Četrtkovo etapo je osvojil Tom Skujins (Cannondale), ki jo je dobil v šprintu z Adamom de Vosom (Rally Cycling) in Xabierjem Zandio (Team Sky). Trojica je bila del ubežne skupine, ki je pobegnila zelo zgodaj in uspešno prišla do cilja.

Edini Slovenec na dirki, Jani Brajkovič, se je uvrstil na 43. mesto z  minuto in 28. sekundami zaostanka.

Po peti etapi je bil vodilni še vedno Julian Alaphilippe (Etixx Quickstep), ki je tudi po dirki na čas ubranil svojo pozicijo.

Na kronometru je bil najhitrejši Rohan Dennis (BMC Racing Team), drugi je bil Andrew Talansky (Cannondale Pro Cycling Team) s 17 sekund zaostanka, kot tretji z 20 sekundami zaostanka je svojo uro resnice opravil Taylor Phinney (BMC Racing Team).

Janez Brajkovič (UnitedHealthcare Pro Cycling Team) je z zaostankom 3 minute in 1 sekundo zasedel 71. mesto

Sledita še dve etapi Santa Rosa in Sacramento.

Objavljeno: 20.05.2016