×

Mugerli obdržal zmago na dirki po Srbiji

Matej Mugerli je ohranil vodstvo v skupni razvrstitvi, ki si ga je priboril v 3. etapi in postal zmagovalec dirke po Srbiji. Letošnjo sezono je začel z 12. mestom na GP Izola. Na enodnevni dirki po Poreču je stal na najvišji stopnički, prav tako je bil prvi na tretji etapi dirke v Istri, dirko pa je zaključil na tretjem mestu.

Zmaga na dirki po Srbiji je v letošnjem letu najboljši uspeh Mugerlija, ki že dve leti vozi za Synergy Baku Cycling Project.

Drugi je bil Italijan Alex Turrin (Unieuro Wilier), tretji pa Hrvat Matija Kvasina (Synergy Baku Cycling Project).

Zadnja etapa dirke bila dolga 124 kilometrov, potekala je od Vrnjačke Banje do Mladenovca. Končalo jo je 73 kolesarjev. Zmagovalec etape je postal Avstrijec Patrick Gamper (Tirol Cycling Team).

Drugi najboljši Slovenec v skupni razvrstitvi je bil Primož Obal na 26. mestu.

Objavljeno: 19.06.2016