Moje prijave (0)
×

Petek je bil dan D za mladince in mladinke. V deloma sončnem vremenu in z obilo navijači ob progi sta zlati medalji osvojila Francoz in Švedinja.

Punce

Pri dekletih, ki so vozila startni krog in tri polne kroge, je po dobri uri dirkanja s progo najhitreje opravila Švedinja Ida Jansson, ki je za 25 sekund ugnala Avstrijko Liso Pasteiner. Na tretje mesto se je s skoraj dvema minutama zaostanka uvrstila Italijanka Martina Berta. Med 48 prijavljenimi na start na žalost brez Slovenk, a z eno Hrvatico, tudi nam znano, saj dostikrat tekmuje tudi na dirkah slovenskega pokala in v zimski ligi, Emo Filipović, ki pa je zaostala za krog. Zmagovalka je kolesarila s povprečno hitrostjo 14,5 kilometra na uro.

Vrstni red

Fantje

Večji in selektivnejši boj ter več tekmovalcev na startu, eden manj kot 100, in krog več kot dekleta. S progo je najhitreje opravil Francoz Thomas Bonnet (povprečna hitrost je znašala 16,8 kilometra na uro), ki je za dobre pol minute prehitel Švicarja Vitala Albina. Bron je odšel na Norveško k Tobiasu Hallandu Johannessenu. Srdit boj se je odvijal za sedmo mesto, saj je kar pet tekmovalcev končalo v razmaku sedmih sekund. Tudi pri mladicih brez Slovencev, a z dvema Hrvatoma - Markom Vujevićem, ki je z dvanajstimi mintami in pol zaostanka končal na 73. mestu, ter Josipom Mestrićem, ki pa dirke ni končal.