×

Cavendish ponovno zmagovalec na Tour de France

TDF

Mark Cavendish (Dimension Data) je na tretji etapi ponovil uspeh iz prve etape. André Greipel (Lotto Soudal) je v ciljnem šprintu izgubil boj za prvo mesto, kljub temu, da je bil prepričan, da je osvojil zmago. Fotofiniš je pokazal drugače. Cavendish je na dirki po Franciji vsako leto od leta 2007, z izjemo predlanskega leta. Tokrat je osvojil že svojo 28. etapno zmago.  Tretje mesto je osvojil Bryan Coquard (Direct Energie).

Etapa v severnem delu Francije od Granvilla do Angersa je bila ravninska, dolga 223,5 kilometra. Kolesarji so dirko začeli zelo počasi, v pobegu je bil dolgo časa le domačin Armindo Fonseca (Fortuneo - Vital Concept).

Četrto uvrščeni Peter Sagan (Tinkofff) je ostal v rumeni majici, kar je bilo tudi pričakovano.

Med Slovenci je bil najhitrejši Luka Pibernik (Lampre – Merida), ki je etapo končal na 57. mestu.

Objavljeno: 04.07.2016