My applications (0)
×

Mezgec na Poljskem do odličnega 3. mesta

Luka Mezgec

Tretja etapa dirke po Poljski je bila dolga 240 kilometrov. Najhitrejši je bil Italijan Niccolo Bonifazio (Trek – Segafredo), ki je v finalnem šprintu prehitel Nizozemca Morena Hoflanda (Team LottoNL – Jumbo). Na tretje mesto se je prebil Luka Mezgec (ORICA-BikeExchange). Mezgec se je odlično znašel v zaključnih metrih in pokazal svojo eksplozivnost.

Dolga dirka je bila predvsem v drugi polovici bolj hribovita s tremi kategoriziranimi vzponi. Pričakovano je prišlo do šprinta glavnine, saj se je etapa zaključila s tremi krogi dolžine 7,4 kilometrov.

Na dirki so poleg Mezgeca še trije Slovenci. Simon Špilak (Katjuša) je etapo zaključil na 61. mestu, Primož Roglič (Team LottoNL - Jumbo) na 64. mestu. Oba sta v cilj prišla v glavnini s časom zmagovalca.

Na 137. mestu in s slabimi 8 minutami zamude je v cilj prišel Matej Mohorič (Lampre-Merida).

Skupno je trenutno v vodstvu Fernando Gaviria (Etixx - Quick Step) s šestimi sekundami prednosti pred zmagovalcem današnje etape. Tretji je Mezgecev klubski kolega Evan Caleb z 8. sekundami zaostanka.

Najvišje uvrščeni Slovenec je trenutno Špilak na 54. mestu.

Published: 14.07.2016

Source: Prijavim.se