×

Na Poljskem v 5. etapi v cilju le Roglič

Primož Roglič

Po dveh ravninskih in dveh hribovitih etapah je bila danes na vrsti gorska etapa. Štart je bil v Wieliczki, cilj pa v Zakopanah. Proga je bila dolga 225 kilometrov. Težji del etape sta bila dva zaključna kroga dolžine 50 kilometrov okrog Zakopanov.

Etapa je bila deževna in hladna. 75 kilometrov pred ciljem je bila v pobegu skupina 18. ubežnikov, v kateri je bil tudi Primož Roglič (Team Lotto NL Jumbo Cycling). Glavnina je razdaljo uspela zmanjšati in v pobegu sta ostala dva kolesarja.

Na koncu je s solo vožnjo in tri minute in 48 sekund pred drugouvrščenim Italijanom Davidom Formolo (Cannondale Pro Cycling Team) v cilj prišel Belgijec Tim Wellens (Lotto Soudal). Tretje mesto je osvojil Wellensov klubski kolega in rojak Tiesj Benoot.

Dirko je končalo le 100 kolesarjev. Edini Slovenec, ki je zaključil dirko, je bil Primož Roglič. V cilj prišel 26. s 15 minut in 29 sekund zaostanka.

»Dirko je krojil dež in mraz, proga je bila zelo težka. Grupa je šla na koščke že 125 kilometrov do cilja. Dirka je taka kot pred 50-imi leti, ko so imeli etape dolge po 400 kilometrov. Čudi me, da delajo tako težke etape, po drugi strani pa hočejo čisto kolesarstvo« je o današnji etapi povedal za Prijavim.se Luka Mezgec.

Zmagovalci današnje etape so prevzeli tudi prva tri mesta v skupni razvrstitvi.

Objavljeno: 16.07.2016