×

Pešec povzročil množičen padec na Tour of Qinghai Lake

Tour of Qinghai Lake

Prva etapa dirke Tour of Qinghai Lake na Kitajskem je imela dramatičen zaplet. Pešec, ki se je odločil prečkati cestišče kljub kolesarjem na cesti, je povzročil padec večje grupe kolesarjev.

Na dirki, kjer so tudi trije Slovenci Matej Mugerli (Synergy Baku Cycling Project), Marko Kump (Lampre - Merida) in Uroš Repše (Meridiana Kamen Team), je dva kilometra pred ciljem etape prišlo do padca večje grupe kolesarjev.

Nesrečo je povzročil neprevidni pešec, ki je cesto kljub dirki prečkal ravno v času, ko je bila v bližini skupina kolesarjev. Zaradi visokih hitrosti kolesarjev pešcu ni uspelo pravočasno priti na drugo stran cestišča, ampak ga je nekaj kolesarjev zadelo. Kasneje je bil aretiran.

Vse več pozivov je po večji varnosti in nadzorom nad gledalci v času kolesarskih dirk, saj se je tudi na dirki po Franciji letos pripetilo nekaj nezgod zaradi nerazumnih navijačev.

Zmagovalec etape je postal Kolumbijec Miguel Angel Rubiano (China Continental Team of Gansu Bank), ki se je uspel izogniti nesreči. Drugi je bil Italijan Daniele Colli (Nippo-Vini Fantini). Tretje mesto pa je osvojil Nizozemec Remco te Brake (Parkhotel Valkenburg CT).

Repše je etapo končal na 60. mestu, Mugerli na 124. mestu in Kump na 146 mestu. Vsi so v cilj prišli s časom zmagovalca.

Objavljeno: 17.07.2016