×

7. mesto na kronometru za kolesarke BTC City Ljubljana

TTT - Btc City Ljubljana

V Dohi se je z današnjim ekipnim kronometrom članic in elite moških predstavnikov začelo svetovno prvenstvo v cestnem kolesarstvu.

Med ženskimi predstavnicami so nastopile kolesarke profesionalne ekipe BTC City. Ekipo so poleg  Polone Batagelj sestavljale Eugenia Bujak, Corinna Lechner, Olena Pavlukhina, Anna Plichta in Mia Radotić.

Kronometer je bil zelo zahteven, visoke temperature in veter sta otežila ekipno vožnjo, po prvi tretjini proge je ekipa nadaljevala vožnjo le s štirimi članicami. Dvanajst kilometrov pred ciljem v katarski Perli pa je Bujakova dobila defekt, tako je ekipa izgubila kar nekaj deset sekund in se uvrstilia na sedmo mesto. Za šesto mesto je ekipi po smoli katero so imele, tudi Batageljeva je namreč v cilj prišla z napol prazno zadnjo gumo, zmanjkalo 20 sekund.

Kronometer so končale na 7. mestu z zaostankom 3 minute in 43 sekund za zmagovalkami, ekipo Boels - Dolmans Cycling Team. Kolesarke nizozemske ekipe so 40 kilometrsko preizkušnjo prevozile s časom 48:41.

Druge so bile kolesarke nemške ekipe Canyon SRAM Racing z zaostankom 48 sekund, tretje pa kolesarke švicarske ekipe Cervélo-Bigla Pro Cycling z minuto in 57 sekundami zaostanka za zmagovalkami.

V ekipnem kronometru elite moške kategorije v dresu LottoNL Jumbo poleg 4. Nizozemcev in Belgijca nastopa Primož Roglič.

Objavljeno: 09.10.2016