×

DOHA: Primož Roglič opravil z uro resnice

Primož Roglič

Vsa pričakovanja so bila danes na svetovnem prvenstvu v Dohi na uri resnice uprta v našega favorita in edinega kolesarja slovenske reprezentance, ki se je spopadel s 40 kilometrsko traso, Primoža Rogliča.

Na startu sta bila tudi lanski zmagovalec Belorus Vasilij Kiryienka in trikratni svetovni prvak Tony Martin, ki je z vožnjo na čas najhitreje opravil, kljub temu pa je Roglič z letošnjimi uspehi kot novinec v svetovni kolesarski karavani opozoril nase in zato je samozavestno nastopil tudi na svetovnem prvenstvu.

Slovence je spravil na noge že po osvojitvi drugega mesta na prvi etapi in zmage na deveti etapi dirke po Italiji. Slovenijo je zastopal tudi na olimpijskih igrah v Riu, kjer je dosegel 10. mesto, na evropskem prvenstvu pa se je uvrstil na sedmo mesto.

V Dohi je progo že prevozil na ekipnem kronometru, kjer je nastopil za svojo ekipo Loto-NL Jumbo, tako da mu je bila trasa že poznana.

Startal je kot 49., na merjenju vmesnega časa je imel 6. vmesni čas s povprečno hitrostjo 51,596 km/h.

Tony Martin je s časom 44:42 prepričljivo prevzel vodstvo in tako ponovno postal svetovni prvak. Na drugem mestu je z zaostankom 46 sekund kronometer končal Belorus Vasilij Kiryienka, bron pa je osvojil Jonathan Castroviejo. Primož Roglič je z zaostankom 2 minuti in 46 sekund dosegel 24. mesto.

Objavljeno: 12.10.2016