×

Kump 11. v prvi etapi dirke po Omanu

Boonen

Danes se je začela etapna dirka po Omanu. Na njej so tudi slovenski predstavniki Marko Kump (UAE Abu Dhabi), Borut Božič in Grega Bole (oba Bahrain Merida Pro Cycling Team).

V prvi etapi, dolgi 176,5 kilometrov, je zmago osvojil Norvežan Alexander Kristoff  (Team Katusha – Alpecin). V ciljnem šprintu glavnine je premagal Kristiana Sbaraglija (Dimension Data) and Sonnya Colbrellija (Bahrain-Merida).

Tom Boonen (Quick-Step Floors), ki mu dirka služi kot priprava za klasike, je v zadnjih kilometrih padel in v cilj prišel z raztrganim dresom.

Med Slovenci se je Kump uvrstil na 11. mesto, v cilj je prišel v času zmagovalca. Božič in Bole sta končala na 131. in 135. mestu, Božič z zaostankom 1:23 in Bole z zaostankom 1:39 minute.

Objavljeno: 14.02.2017