×

Za rojstni dan Tratnik do četrtega mesta

Tratnik_2. etapa

Na Portugalskem se je Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) odlično odrezal tudi v drugi etapi dirke Volta ao Alentejo.

Etapa je bila dolga dobrih 171 kilometrov. Cilj je bil v Portelu, kolesarji pa so etapo startali v mestu Monforte. Gorski cilj je bil v Monsarazu.

Etapo so zaznamovali številni skoki in neuspešni pobegi, pa tudi padci. V enem od njih jih je skupil tudi Tratnikov članski kolega Michal Schlegel, ki je bil odpeljan v bolnišnico, verjetno s počeno ključnico. Tudi Tratnik je bil udeležen v padcu, vendar jo je na srečo odnesel brez hujših poškodb.

Po skoraj dveh urah vožnje je skupini kolesarjev uspelo pobegniti, vendar so bili nekaj kilometrov pred ciljem ujeti. Za zmago se je potegovala velika skupina kolesarjev.

Nizozemec Johim Ariesen (Metec-TKH) je v ciljnem šprintu premagal Španca Carlosa Barbero (Movistar), ki pa je na račun bonusov prevzel vodstvo v skupnem seštevku.

V boju za zmago je bil tudi Američan Colin Joyce, ki je v cilj prišel v času zmagovalca v 3. urah, 50 minutah in 22 sekundah in osvojil tretje mesto.

Takoj za njim je v cilj prišel Jan Tratnik in si na rojstni dan priboril 4. mesto.  Trenutno je v skupnem seštevku na 8. mestu s 13 sekundnim zaostankom za vodilnim Špancem.

Sledi tretja etapa s štartom v Mourão in ciljem v Mértoli, ki je dolga 208 kilometrov.