×

Koren najbolje uvrščen na belgijskih klasikah

Koren na belgijskih klasikah

Ta vikend so bile v Belgiji na sporedu klasike. Udeležili so se jih tudi slovenski kolesarji Kristijan Koren (Cannondale-Drapac Pro Cycling Team), Borut Božič, Domen Novak, David Per in Luka Pibernik (vsi Bahrain Merida Pro Cycling Team).

V sobotni, že 72. izvedbi dirke Omloop Het Nieuwsblad, je do cilja prišel le Koren. Uvrstil se je na 28. mesto. Dirko so zaznamovali številni padci, ki jim niso ubežali niti slovenski kolesarji. Pibernik si je pri padcu poškodoval vrat, zato na nedeljski dirki ni nastopil.

Zmago na 198,3 kilometrski preskušnji je osvojil Greg Van Avermaet (BMC), ki je v ciljnem šprintu ugnal Petra Sagana (Bora - Hansgrohe) in Sepa Vanmarckeja (Cannondale-Drapac Pro Cycling Team).

Na nedeljski preizkušnji Kuurne-Bruxelles-Kuurne, dolgi 200,7 kilometrov, je Peter Sagan v zadnjih 30 kilometrih pred ciljem s še štirimi kolesarji v begu zadržal prednost pred zasledovalci, med katerimi pa tokrat ni bilo Van Avermaeta. V ciljnem šprintu je Sagan pokazal vse svojo sposobnosti in prišel do prve zmage v sezoni. Lanske zmage ni uspel ubraniti Belgijec Jasper Stuyven (Trek - Segafredo), osvojil je drugo mesto. Tretji je bil Britanec Luke Rowe (Team Sky).

Koren je dirko zaključil na 39. mestu. Za Saganom je zaostal 13. sekund. Božič na 94., Per pa na 117. mestu. Novak dirke ni končal, Pibernika pa kot omenjeno na štartu ni bilo.

Objavljeno: 27.02.2017