×

Roglič zmagal 4. etapo dirke po Baskiji

Roglic

Primož Roglič (LottoNl-Jumbo) je zmagovalec 4. etape dirke po Baskiji. Etapa je bila dolga 174 kilometrov s startom v  Donostii in ciljem v mestu Bilbo.

Po včerajšnji etapi je Roglič na svojem Facebook profilu zapisal:

»Pregrizli tretjo etapo Dirke po Baskiji v dobri družbi. Tudi jutri nas čaka težka etapa, ravnina je v tem delu sveta nepoznan pojem.«

Da mu take trase ustrezajo, je dokazal že večkrat. Tudi danes je z odlično vožnjo in napadi, ki jih je začel tri kilometre pred ciljem, prišel do zmage v skupini približno 20-ih kolesarjev. Prva dva napada se mu nista posrečila, pred ciljno črto pa je ušel tekmecem in slavil letošnjo drugo zmago.

Drugi je bil dve sekundi počasnejši Avstralec Michael Matthews (Sunweb), tretji pa Italijan Giovanni Visconti (Bahrain-Merida).

Simon Špilak (Team Katusha) je zasedel 24. mesto, Matej Mohorič (UAE Team Emirates) 74., Jani Brajkovič 115. in Grega Bole (oba Bahrajn-Merida) 126. mesto.

Roglič je z današnjo predstavo iz 17. mesta v skupnem seštevku trenutno na 2. mestu. Prvi je še vedno David de la Cruz (Quick-Step Floors) z enakim časom dirke kot Roglič.

V današnji etapi je bilo kar nekaj padcev, dirko so zapustili Steve Cummings (Dimension Data), Darwin Atapuma (BMC Racing) in Dani Navarro (Cofidis).

Objavljeno: 06.04.2017